11 Nisan 2023

YÖNETİM KURULUMUZ HAK-İŞ İLE BİRLİKTE İSRAİL’İ KINAYIP, FİLİSTİN İÇİN TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU


Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile birlikte, Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate ve Filistin halkına yönelik İsrail’in saldırısını İsrail Büyükelçiliği önünde düzenlenen eylemle kınadı.

Eyleme, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın yanı sıra sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal ve Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak ile kardeş sendikamızın başkan ve yöneticileri katılım sağladı.

İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamlarını protesto etmek ve mazlum Filistinlilere destek vermek amacıyla düzenlenen eylemde “İşgalci İsrail Filistin’den Defol” yazılı pankart ve “Direnişe Devam Filistin’e Selam, Direnişe Devam Gazze’ye Selam, Aksa’ya Uzanan Eller Kırılsın, Katil İsrail Aksaya Dokunma, Filistin Halkı Yalnız Değildir” sloganlarıyla İsrail protesto edildi.

Eylemde; “HAK-İŞ Filistin davasını, kendi davası olarak kabul etmektedir” diyen Arslan, “Filistin’de yaşananları ülkemizden ayrı düşünemeyiz. Filistin’i Türkiye’den ayrı düşünemeyiz. Kudüs’ü İstanbul’dan, Ankara’dan, Konya’dan, Bursa’dan ayrı düşünemeyiz. Aksa bizim ilk kıblemizdir. Aksa’yı Cenabıhak Kur’an-ı Kerim’inde mübarek kılmıştır. Bizim kutsalımızdır. Aksa’ya saldırılara karşı sessiz kalmak inançlarımızı yok saymak demektir” ifadelerini kullandı. Eylemler İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önüne bırakılan siyah çelenk ile son buldu.

FİLİSTİN İÇİN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Sendikamızın Genel Yönetim Kurulu, yine Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile birlikte İsrail’in Filistin’de ve özellikle Mescid-i Aksa’daki dolayısıyla Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa’ya taziye ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Arslan, “İsrail Büyükelçiliği’ne siyah çelenk koyduk, buraya da Filistin’de çok yakın bir zamanda çok güzel güller açacak dileğiyle kırmızı ve beyaz güllerle geldik” dedi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.