30 Aralık 2018

YENİ YILDA UMUDUMUZ HER ZAMANKİNDEN FAZLADIR

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Yeni Yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı

YENİ YILDA UMUDUMUZ HER ZAMANKİNDEN FAZLADIR

ÇALIŞANLARIN YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ BİR YIL OLMASINI BEKLİYORUZ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “2019 yılı, enflasyon canavarının nefesinin kesildiği, kıdem tazminatı sorununun işçilerin lehine sonuçlandığı, maaşlardaki vergi dilimi uygulamasının adil bir düzene sokulduğu, fabrika çarklarının hızla döndüğü, işsizliğin yerle bir edildiği, FETÖ ve PKK’nın hendeklere gömüldüğü, ekonomik saldırıların püskürtüldüğü, gönül coğrafyamızdaki Müslüman kardeşlerimizin gözyaşlarının  dindiği bir yıl olmasını diliyorum” dedi. 

Yeni Yıl nedeniyle bir mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, yeni yıldan umutlu olduğunu ifade ederek, beklentilerini dile getirdi.

2018 yılının içteki ve dıştaki saldırılar nedeniyle zor bir yıl olduğunu kaydeden Genel Başkanımız Değirmenci, “Geride bıraktığımız yıl, başta ekonomik saldırılar olmak üzere ülkemizi köşeye sıkıştırmak için her yolun denendiği bir yıl oldu. Türkiye düşmanlarının her türlü argümanı kullanarak nefretle gerçekleştirdikleri saldırılar, yine milletimizin milli birlik ve beraberliği ile basiretli duruşu sayesinde boşa çıkarılmıştır. Bu nedenle ülkemizin çözülemeyecek hiçbir sıkıntısı, bertaraf edemeyeceği hiçbir sorunu yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle 2019 yılına yeni ve taptaze umutlarla giriyoruz” ifadelerini kullandı. 


“EMEKÇİLERİN HÜKÜMETTEN BEKLENTİSİ ÇOKTUR”

Çalışma hayatına ilişkin olarak fabrikalarda alınteri akıtan işçilerin devletten ve hükümetten beklentisinin çok olduğunu belirten Değirmenci, “Son yıllarda düşürülen enflasyon ve işsizliğin yeniden ortaya çıkması, işçileri büyük bir endişeye sevk etmiştir. Alınacak tedbirlerle enflasyon canavarının boğazlanması ve yapılacak yatırımlarla işsizliği makul seviyelere çekilmesi elzem hale gelmiştir. Yine kıdem tazminatında yapılması öngörülen değişikliğin işçilerin lehine olması, kazanılmış haklara dokunulmadan, kıdem tazminatının daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması en büyük beklentimizdir. Ayrıca işçi maaşlarından kesilen vergilerin kabul edilebilir seviyeye getirilmesi ve adil bir vergi sistemi uygulanması işçiye nefes aldıracak bir düzenleme olacaktır. Devletimizin ve hükümetimizin bu sorunlarımızı çözeceğine olan inancımız ise tamdır” diyerek işçiler adına beklentilerini dile getirdi. 


“MİLLİ BEKAMIZDAN TAVİZ VERİLMEYECEKTİR”

Türkiye’nin milli bekasından asla taviz vermeyeceğinin de altını çizen Değirmenci, “Topla, tüfekle, ekonomik olarak ülkemizi bölmeyi planlayan, bölünüp yok olmamızı, parçalanıp tuzla buz olmamızı hayal edenler, yeni yılda da sonraki yıllar da elleri boş kalacaktır. İslam’ın sancaktarlığını yapan, mağdurun mazlumun sığınağı olan Türkiye, dimdik ayak kalmaya devam edecektir” dedi. 

Değirmenci, “Yeni yıl vesilesiyle başta üyelerimiz ve tüm emekçiler olmak üzere bütün vatandaşlarımıza, İslam alemine huzur, mutluluk, barış ve esenlik diliyor, yeni yılın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek açıklamasını tamamlandı.