9 Nisan 2018

YENİ GENEL MERKEZİMİZİN TEMELİNİ ATTIK

Her geçen gün sayısal olarak büyüyen ve Türkiye’nin sendikası haline gelen Sendikamız Çelik-İş’in, yeni Genel Merkez binasının temeli atıldı. 

Ankara Çukurambar semtinde bulunan ve Sendikamızın arazisine yapılacak olan binanın temel atma törenine, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Sekreter Osman Yıldız ile Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin yanı sıra Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner ve genel merkez personelimiz katıldı. 


Dualar edilerek ve kurban kesilerek gerçekleştirilen temel atma töreninde, yapılacak yeni binanın hayırlı olmasını dileyen Hak-İş Genel Başkanı Arslan, bu yeni adımın Çelik-İş’in daha da büyüyüp gelişmesine vesile olması temennisinde bulunarak, binanın yapım aşamasında iş sağlığı ve güvenliği konusuna özellikle dikkat edilmesini istedi. 

Yeni bir Genel Merkez binasının ihtiyaç haline geldiğini ifade eden Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ise, “Mevcut binamız hem eskiydi, hem de büyüyen Çelik-İş’in ihtiyaçlarına cevap veremez hale gelmişti. Bu nedenle, üyelerimize daha kaliteli hizmet verebileceğimiz ve Sendikamıza yakışır bir genel merkez binası için kolları sıvadık. Ekonomik olarak güçlü hale getirdiğimiz sendikamız için, bu binanın yapımı, tarihi bir adımdır “ diye konuştu.


Binanın 7 katlı olacağının bilgisini de paylaşan Değirmenci, “Çelik-İş’imiz için dört koldan çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın bir aşaması da budur. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür, kalır eseri” diye güzel bir atasözümüz vardır. Sendikamıza kalıcı bir eser bırakmak da bizlere nasip olacak. Bunun için de ayrı bir gurur yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.