14 Temmuz 2022

ÜYEMİZE YAPILAN ŞİDDET VE TEHDİTLER POLİS TUTANAKLARINA YANSIDI

Karabük Kardemir’de alınteri akıtan üyemiz ve aynı zamanda üst kurul delegemiz olan Adnan Tutar’ın maruz kalmış olduğu şiddet ve tehditler polis tutanaklarına yansıdı.

Konuyla ilgili Sendikamızın Genel Merkezinden bir açıklama yapılarak, gerçekler tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilirken, Üyemiz Tutar’ın yalnız olmadığı vurgulandı.

Sendikamızın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Sendikamızın vazgeçilmezleri arasında yer alan Karabük KARDEMİR’de aynı zamanda üst kurul delegemiz olan Adnan Tutar isimli bir üyemizin yaşamış olduğu alçak saldırı üzerine yaşanan bilgi kirliliğinin önüne geçmek, baskı ve tehditlerin geldiği boyutları gözler önüne sermek ve üyemiz Adnan Tutar’ın sahipsiz olmadığını göstermek adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekliliği hasıl olmuştur.

Üyelerimizin alınterinin bir damlasının bile yere düşmesine tahammülümüz yokken, kanın akıtılmasının üzüntüsü ve şoku içerisindeyiz.

Yapılan bu saldırı, kalkan o kirli eller, sadece masum üyemize değil, Özçelik-İş’in şanlı geçmişine ve kutlu geleceğine indirilmiş bir darbedir.

Öncelikle herkes bilsin ki, üyemiz Adnan Tutar yalnız değildir.

45 bin üyemiz ve tüm teşkilatımız Adnan Tutar’ın acısını kalbinde hissetmiş, saldırganları vicdanında yargılayarak cezalarını kesmiştir.

Bundan sonraki süreçte, üyemiz Adnan Tutar’ın maruz kaldığı alçak saldırının sorumlularından hesap sorulması için, sendikamızın tüm hukuk müşavirlerini seferber edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Baskı ve tehditlerle bugünlere gelenlerin, hizmetkârı olması gereken üyemize düşmanlık edecek kadar gözleri dönenlerin ve masum bir insanın kanını akıtanların Özçelik-İş çatısı altında kendine yer bulamaması için ne gerekiyorsa yapacağımızın bilinmesini de istiyoruz. Bu da tüm üyelerimize sözümüz olsun.

Son olarak, bugüne kadar sahte sosyal medya hesaplarıyla akıl almaz kirli oyunlar oynayan, tuzaklar kuran, koltuk ve makam sevdasıyla her türlü kirli yola başvurarak algı yapanların yaşanan bu vahim olayı alacak-verecek kavgasına indirgeyerek, gerçeği ört baş etme çabaları nafiledir.

Maske düşmüştür, şapka yerler bir olmuş, kel görünmüştür.

Düşen maskenin ne olduğunu da en iyi anlatacak olan yine saldırıya maruz kalan üyemiz Adnan Tutar’ın polis ifadesidir.

Üyemizin dehşetler içerisinde okuduğumuz, tasarlayarak yapıldığı belli olan bu olay, mızrağın artık çuvala sığmadığını göstermektedir.

Ek zam müjdeleri beklediğiniz bir dönemde böylesi çirkin bir saldırıya ilişkin paylaşım yapmak zorunda kaldığımız için üyelerimizin anlayışına ve affına sığınarak, üyemizin ifadesini paylaşıyor ve yaşananları, Allah’ın adaletine, Türk yargısının ve tüm teşkilatımızın vicdanına havale ettiğimizi bildiririz.

İşte üyemiz Adnan Tutar’ın polis tutanaklarına geçen ifadesi;”