27 Kasım 2018

ÜYELERİMİZİN 750 EVLADINA BURS DESTEĞİ

ÜYELERİMİZİN 750 EVLADINA BURS DESTEĞİ

Sendikamızın, üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarına destek olmak amacıyla başlattığı eğitim yardımı uygulaması, 2018-2019 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

Sendikamızın Genel Yönetim Kurulunun kararıyla, Türkiye’de bulunan üniversitelere girmeye hak kazanan sendikamıza üye işçilerin çocuklarına, bu yıl da burs verilmeye başlandı.

Öğrencilere, bu öğretim yılı boyunca her ay düzenli olarak burs ödemesi yapılacak.

Buna göre Sendikamız, mevcut burs alan öğrenciler ve yeni burs almaya başlayanlarla birlikte bu eğitim öğretim yılında toplamda 750 öğrenciye burs vererek destek olmayı sürdürecek.“İŞÇİ ÇOCUKLARI EŞİTSİZLİĞİN KURBANI OLMASIN”

Alınteriyle geçinen işçilerin çocuklarını okutmak için büyük fedakarlıklara katlandığına dikkat çeken Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Bilgi toplumunun ön plana çıktığı, alınterinin yanı sıra akıl terinin de kıymetlendiği bir dönemde üyelerimizin evlatlarının okuyup, vatana millete hayırlı işler yapabilmesi için bizler de sendika olarak bu evlatlarımıza bir katkı sunmaya çalışıyoruz. Geleceğin öğretmeni, hekimi olacak bu çocuklarımızın özellikle maddi nedenlerden dolayı eşitsizliğe maruz kalmasını ve bu eşitsizliğin kurbanı olmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Burs verilen öğrenci sayısının her geçen gün arttığını kaydeden Genel Başkanımız Değirmenci, “Türkiye’nin dört bir yanındaki emekçi kardeşlerimiz sendikamıza büyük bir teveccüh göstererek, Özçelik-İş ailesi çatısı altında emek mücadelesini sürdürmek için sendikamıza üye oluyor. Bu sayıya paralel olarak burs verdiğimiz öğrenci sayısı da her geçen yıl artış gösteriyor. Sendikamızın imkanları ölçüsünde üyelerimizin yanı sıra ailelerinin de hem maddi hem de manevi olarak yanlarında olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.