28 Şubat 2019

ÜYELERİMİZİ BELGELENDİRMEK İÇİN HAK-İŞ İLE PROTOKOL İMZALANDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, üyelerimizin Hak-İş MEYEB(Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi) tarafından belgelendirilmesi konusunda protokol imzaladı. 

Protokol imza törenine, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Söz konusu protokolde Hak-İş MEYEB belgelendirme kapsamında yer alan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan zorunlu mesleklerde teorik ve performans sınavları gerçekleştirilerek, sınavlardan başarılı olan adaylara MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi verilecek. Ayrıca sınavlardan başarılı olanların sınav ve belge ücretleri Sendikamız tarafından karşılanacak.


Bugün bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Arslan, “İşsizlik sigorta fonu kapsamında işçilerin sınav ve belgelendirme masrafları ilk defa Özçelik-İş Sendikamız tarafından üstlenilerek arkadaşlarımızın uluslararası standartlara uygun MYK belgelerinin alınmasına öncülük etmiştir. Özçelik-İş Sendikamızın Genel Başkanı ve yönetim kuruluna bu fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


“ÜYELERİMİZ İÇİN FEDAKARLIK YAPIYORUZ”

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ise, “Üyelerimizin işyerlerinde daha verimli, daha kaliteli çalışabilmesi için birtakım belgelere ihtiyaçları var. İşverenlerden gelen talepler üzerine HAK-İŞ’in kurduğu bu sistemin içerisinde yer almak için üyelerimiz adına fedakârlık yapıyoruz. Özçelik-İş Sendikası olarak Hak-İş’ten aldığımız güçle üyelerimizi mutlu ve memnun etmek, sosyal sendikacılığı hayata geçirmek için hem üyelerimize hem de işyerlerimize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu amaçla bugün imza protokolünü gerçekleştiriyoruz. Herkes için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.