25 Nisan 2017

TÜRK METAL SENDİKASI GENEL BAŞKANI PEVRUL KAVLAK’TAN SENDİKAMIZA ZİYARET


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ile Sendikamızın genel merkezinde bir araya geldi.

Genel Başkan Kavlak’ın gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde, Sendikamızın Genel Mali Sekreteri Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreteri Ferhan Öner hazır bulundu.

Görüşmede çalışma hayatından sendikal yaşama, örgütlenmenin önündeki engellerden Toplu İş Sözleşmelerine kadar birçok konu ele alındı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, “Bu ziyaret, sendikal yaşam ve çalışma hayatı açısından büyük önem taşıyor. Bugüne kadar enerjisinin büyük çoğunluğunu sendikal rekabete harcamış iki güçlü sendikanın yöneticileri ezberleri bozarak bir araya gelmeyi başardı. Bu çalışan kesim için çok önemli bir gelişmedir. Çünkü ülkemizde alınterinden başka sermayesi olmayan işçilerin çok küçük bir kesimi sendikalarda örgütlü durumda. Büyük bir bölümü ise, bırakalım sendikayı, sigortalı bile çalışamıyor. Tüm bu olumsuzluklar yetmezmiş gibi sendikalar arası rekabet nedeniyle işçi kesiminin eli, işveren karşısında daha da zayıflıyor. Sendikalar olarak, işçilerimizin, üyelerimizin mutluluğu ve refahı için güç birliği yapmak, en doğru yol olarak görünüyor” diye konuştu.

Günümüzde sendikal örgütlenmenin önünde birçok engel bulunduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Değirmenci, “Bu engellerin neden olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için sendikaların diyalog yoluyla işbirliği içinde olması,ekmek mücadelesi veren işçilerimizin yararına olacaktır” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimizle bir araya gelmenin de kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ise, sendikalı olan işçilerin alınterinin karşılığını alabilmek, sendikasız işçileri ise örgütleyebilmek için bütün enerjimizi bu yönde harcamamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

Sendikaların örgütlenme faaliyetlerinde birbiriyle mücadele etmek yerine işbirliğine gitmesi gerektiğinin altını çizen Kavlak, “Örgütlenmenin kolaylaştırılması ve başarıyla ulaşması büyük ölçüde böyle mümkündür” ifadelerini kullandı.

Sendikamızda geçtiğimiz yıl yaşanan genel başkanlık değişimine de değinen Kavlak, “Sayın Yunus Değirmenci’nin göreve gelmesiyle birlikte Çelik-İş Sendikasının örgütlenme başta olmak üzere birçok konuda başarıyı yakalayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Görüşme, karşılıklı iyi niyet mesajlarıyla birlikte son buldu.