3 Haziran 2015

TOFAŞ EMEKÇİLERİ ÇELİK-İŞ’TE

 

Onur ve emek mücadelesi veren TOFAŞ işçileri, HOŞGELDİNİZ!..

TOFAŞ emekçileri son dönemde, emeklerini satan malum sarı sendikaya kararlılıkla direnmiş ve herkese dünyada eşi benzeri görülmemiş bir insanlık dersi vererek demokratik ve ekonomik kazanım elde etmeyi başarmışlardır.

Tarihte eşi benzeri görülmedik bir direniştir, çünkü emekçiler haklarının kaybolmaması için yıllardır emek mücadelesinden kaçan, 12 Eylül Darbesi ürünü sarı sendikaya isyan etmiştir. Bu hareket anlamlı, özel ve eşsizdir.

Demokratik kazanım elde edilmiştir, çünkü kendilerini temsil etmeyen ve seçimle işbaşına gelen işyeri temsilcilerini sıklıkla görevden alan sarı sendikaya demokrasi dersi verilmiştir.

Ekonomik kazanım elde edilmiştir, çünkü TOFAŞ’ta yaşam koşullarına uygun bir ücret talebi vardır, bu talep TOFAŞ Yönetimi nezdinde karşılık bulmuştur.

Tüm bu sürecin ardından binlerce TOFAŞ işçisi, kapalı kapılar ardında kirli ittifaklar sonucu kurulan malum sarı sendikayı terk edip, işçiler tarafından kurulmuş olan Çelik-İş Sendikasını seçmiştir. TOFAŞ’ta artık demokratik yöntemlerle yönetilen, işçinin hakkını kendi namusu sayan bir sendika vardır.

TOFAŞ İŞÇİLERİ,

SİZİN ONUR VE EMEK MÜCADELENİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUZ.

Çelik-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu