27 Ekim 2021

THY TEKNİK A.Ş’DEKİ ÜYELERİMİZİN ÜCRETLERİNDE YÜZDE 20 ARTIŞ YAPILACAK

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Türk Hava Yolları(THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ve THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut ile Atatürk Havalimanı Genel Müdürlük binasında bir araya geldi.

Görüşmede üyelerimizin talep ve beklentileri ele alınırken, THY Teknik A.Ş’deki üyelerimizin Pandemi nedeniyle yaşadıkları kayıplarına ilişkin de karşılıklı mutabakat sağlandı.

Buna göre görüşmede Sendikamızın 7.Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde defaatle dile getirdiği kayıpların telafisi hususundaki talepleri kabul edildi.

Bu kapsamda 1 Ekim 2021 tarihinden geçerli olmak üzere bütün iş gruplarında üyelerimizin ücretlerinde yüzde 20 oranında ücret artışı yapılacak.

Yapılacak ücret artışından dolayı memnuniyetini dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, ‘Pandeminin ağır koşullarında üyelerimizin yaşadığı hak kayıplarının giderilmesi öncelikli gündem maddemizdi. İşveren tarafıyla sürekli olarak bu konuyu görüşerek, bugün çözüme kavuşturmuş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Ücretlerdeki yüzde 20’lik iyileştirme başta THY Teknik A.Ş’deki üyelerimiz olmak üzere işyerimize ve sendikamıza hayırlı olsun’ açıklamasında bulundu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı ise yapılan iyileştirmenin hayırlı olmasını diledi.