7 Temmuz 2015

THY TEKNİK A.Ş. DE KAYBEDENLERE SESLENİYORUZ…

 

   

 Yargıtay 9. Hukuk Dairesinin 15.06.2015  tarihli kararına kadar ortalıkta görünmeyen, sizlerin sorun ve taleplerini bilmeyen sendika ağalarının dışarıdaki uzantıları, sizleri teknisyen, beyaz yakalı, mühendis, uzman v.s. ayrımı ile birlik ve beraberliğinizi bozmaya çalışan, Birleşik Metal yine sözüm ona bölücülük anlayışını sahneye koymaktadır.

 

Siz çalışanlardan aradığını bulamayan, Genel Başkanımızın hodri meydan istifa çağrısına cevap vermeyen Birleşik Metal, şimdi de işvereni ve Bakanlığı töhmet altında bırakmaya çalışıyor.

 

Daha dün “Çelik-İş Sendikasının yeterli sayısı yok” algısını yaratmak için Bakanlığa yetki müracaatında bulunduğumuzu iddia ederken, bu tezinin bir anlam ifade etmediğini görmüş, şimdi de Çalışma Bakanlığının eski üyeliklerimizi aktif hale getirmesinin yasaya aykırı olduğunu iddia etmektedir.

 

KENDİLERİNE SORMAK İSTERİZ Kİ; YARGITAY’IN KARARINI HİÇ OKUMADINIZ MI, OKUYUP DA ANLAMADIYSANIZ HUKUKÇULARINIZA DA MI SORMADINIZ?

 

28 Haziran 2013 tarihinden itibaren THY TEKNİK A.Ş.’nin “metal” işkolunda olduğunu kabul eden yargı kararı, Ekim 2014 tarihinden itibaren THY TEKNİK A.Ş.’ye sendikamızdan istifa etmeden geçen Çelik-İş Sendikasının üyelerini korumaya almamış mıdır?

 

Bu iddiadan da eline bir şey geçmeyeceğini anlayan Birleşik Metal, bu sefer de işverene baskı yapıyorlar söylemiyle kendisini avutmaktadır.

 

Çalışanların kendi iradeleriyle, Sendikamız Çelik-İş’e ya da Birleşik Metal Sendikasına özgürce üye oldukları, bu konuda herhangi bir zorlamanın olmadığı üye sayılarından da açıkça anlaşılabilir. Ancak Birleşik Metal’in, ideolojik argümanlarla Türkiye’nin gözbebeği kuruma intikam hırsıyla yaklaşmasından rahatsız olan ve zaten sayıca oldukça az olan üyeleri, yine Birleşik Metal’in tutum, davranış ve söylemlerinden, işyerlerini kaosa sürükleme anlayışının farkına varmış ve Birleşik Metal’den hızla istifa etmişlerdir.

 

Çalışanlar Sendikamıza üç gün içerisinde üyelik işlemlerini tamamlayarak bakanlığa yetki müracaatı yapabilme imkanını bize sağlamış ve THY TEKNİK A.Ş. de Çelik-İş Sendikasını yetkili sendika olarak belirlemişlerdir.

 

700 civarında üye sayısı olan Birleşik Metal Sendikasına sesleniyoruz. 2500 üye sayısını aşan Çelik-İş Sendikası çalışanların özgür iradeleri ile THY TEKNİK A.Ş. de yetkili sendika haline gelmiştir. Çalışanların yakasını bırakın. Sendikamız Toplu İş Sözleşme çalışmalarına başlamıştır. Sizin asılsız ve mesnetsiz iddialarınız THY TEKNİK A.Ş. çalışanlarının toplu iş sözleşme sürecinin uzamasını sağlayıp çalışanları mağdur etmekten öteye gitmez.

 

Herkes ama herkes bilmelidir ki; Çelik-İş Sendikası THY TEKNİK A.Ş. çalışanlarının hak ve menfaatlerine, geleceklerine, emek ve alın terlerine zarar verecek hiçbir kurum ve anlayışa ASLA MÜSAADE etmeyecektir.

 

    ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL YÖNETİM KURULU