11 Şubat 2014

THY HABOM Temsilcilerimizle Sendikamız ve Hak-İş’te İstişare Toplantısı

Çelik-İş Sendikası Yönetim Kurulu’nun daveti üzerine, THY  HABOM A.Ş.’deki Sendika Temsilcilerimiz Ankara’ya gelerek, Çelik-İş Sendikası Genel Merkezi ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkezini ziyaret etmişlerdir. Temsilci heyetimiz, Baş temsilcimiz Ferhan Öner başkanlığında, Nurettin Nabi Delice, Şükrü Gökçe, Mustafa Aktay, Mehmet Serhat Ünal, Sefer Ayaz, Deniz Günaltay ve Yavuz Ekincioğlu’dan oluşmuştur.

Temsilcilerimiz, Çelik-İş Sendikası Genel Merkezinde Genel Sekreter Yunus Değirmenci başkanlığında diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ile HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkezi’nde Genel Sekreter Dr. Osman YILDIZ ile görüştüler.

THY HABOM A.Ş.’deki, Çelik-İş Sendikası temsilcilerimiz görüşmelerde, TİS (Toplu İş Sözleşmesi)  ile ilgili devam eden mevcut süreç ve geleceğe yönelik beklentilerini ortaya koymuş olup konuyla ilgili değerlendirmeler yapılmıştır.

Ziyaretlerde, THY HABOM A.Ş’nin güçlü geleceğine vurgu yapılarak, çalışanların Çelik-İş Sendikalarımızda kenetlenerek her zaman daha ileri kazanımlar elde edeceği vurgulandı.

Bu çerçevede görüşmelerde, TİS süreci ve geleceğe yönelik strateji ve yaklaşımlar ortaya konulmuştur.

Temsilcilerimiz, TİS sürecinde gelecek açısından önemli olacak kazanımlara ihtiyaç duyulduğunu vurgulamakla birlikte gelinen noktanın önemli kazanımlar içerdiğini belirttiler.

Sendikamızın Temsilcileri, TİS’in imzalanmasının gecikmesinden rahatsızlıklarını ilettiler.

Temsilcilerimiz, bu amaçla TİS müzakere sürecinin bir an önce masa başında uzlaşmayla bitirilmesi taleplerini ilettiler.

Sendikamız bu doğrultuda THY HABOM A.Ş. Yönetimi ile, TİS’i en kısa zamanda masa başında imzalamak amacıyla her türlü gayreti sarfedeceğini belirtmiştir.