17 Haziran 2022

TEŞKİLATIMIZDAN HAK-İŞ BOLU İL BAŞKANINA DESTEK ZİYARETİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığında şube-bölge başkanlarımız ve yöneticilerimizle birlikte Hak-İş Bolu İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar’a destek ziyaretinde bulundu.

Hak-İş İl Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasıyla, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Bolu Belediyesi Meclis toplantısında, meclis üyesi Çınar’a söylediği çirkin sözler kınanarak, Belediye Başkanı Özcan istifaya davet edildi.

“Bu Çirkin Saldırı Asla Kabul Edilemez”

Burada kamuoyuna ve basın mensuplarına bir açıklama yapan Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Bolu Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen olayın asla kabul edilemeyeceğini ifade ederek, “O meclis çalışmaları bir kamu hizmetidir. Kamu hizmeti vermekle yükümlü olan meclis üyelerine, belediye başkanının, o kamu hizmetinin yapılması sırasında ayrımcılığı, özellikle şiddet ve tacizi en ağır şekilde uygulayarak aslında kamu görevini de istismar etmiştir. Seçimle gelmiş bir belediye başkanının bir insana yakışmayacak bu tutum ve davranışını şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

Tanju Özcan’ın CHP tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini anımsatan Arslan, “CHP’nin bu belediye başkanına yönelik almış olduğu, kesin ihraç istemiyle Disipline sevk edilmesini olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. CHP’ye ve hiçbir siyasi partiye yakışmayacak bir tutum ve davranış içerisinde olan bu belediye başkanı sadece partilerinden değil, Bolu Belediye Başkanlığından da istifa etmesi gerekir. Bu istifa gerçekleşinceye kadar mücadelemizi bu anlayışla sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Aynı zamanda Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı da olan Genel Başkanımız Değirmenci de Bolu İl Başkanı Çınar’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, çirkin saldırıyı kınadığını ifade etti.