19 Ekim 2023

TERÖRİST İSRAİL’İN VAHŞETİNİ LANETLİYORUZ

Gazze’ye yapmış olduğu alçak saldırılarını, hastanelere yönelten işgalci-terörist İsrail’in, soykırım amacıyla en son gerçekleştirmiş olduğu Gazze’deki yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırısını nefret ve şiddetle bir şekilde lanetliyor, uluslar arası kamuoyunu ve tüm Müslümanları İsrail’in aşağılık saldırılarını durdurmak için birlik olmaya davet ediyoruz.

Terörist İsrail’in, Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan 500’den fazla masum şehit düşerken, çok sayıda kişi de ağır bir şekilde yaralandı. Şehit düşen Müslüman kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
İsrail’in masum sivillere karşı gerçekleştirmiş olduğu bu vahşeti bir soykırım girişimi olarak değerlendiriyor ve bu barbarlığa son vermek için Müslüman ülkeler olarak harekete geçmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Bütün dünyanın gözü önünde meydana gelen bu insanlık suçunun en ağır şekilde cezalandırılmasını, İsrail hükümetinin, uluslararası mahkemelerde yargılanmasını istiyoruz.

Sokaklarda öldüremediği Filistinlileri, bu kez hastanelerde savunmasız bir şekilde bularak, en aşağılık şekilde saldıran ve bebeklerin ölümünü tüm dünyaya izleten İsrail, bir kez daha bir terör devleti olduğunu kanıtlamıştır.

Özçelik-İş Sendikası olarak, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile birlikte her türlü eylem ve miting içinde yer alarak tepki gösterdiğimiz terörist İsrail’e sendikamızın Genel Merkezine astığımız afişle bir kez daha haykırıyoruz:

“TERÖR DEVLETİ İSRAİL, AKITTIĞIN KANDA BOĞULACAKSIN!”
“GAZZE’DEN ve FİLİSTİN’DEN DEFOL!”
“HEPİMİZ YASTAYIZ, GAZZE İÇİN AYAKTAYIZ”
“ÖZGÜR ve BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİ İÇİN DİRENİŞE DEVAM”

Özçelik-İş Sendikası