17 Kasım 2014

Soylu Mücadelede 49’uncu Yıl

Metal çalışanlarının umudu olan Sendikamız Çelik-İş, 49’uncu yılını kutluyor. Bu soylu mücadelede sendikamızı yalnız bırakamayan teşkilatımıza ve üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

17 Kasım 1965 tarihinde kurulan sendikamız Çelik-İş, kuruluşunun 49’uncu yılını kutluyor. Yaklaşık yarım asırdır emek mücadelesi veren sendikamız, her zaman işçinin ve emekçinin yanında olarak soylu mücadelesinden hiçbir zaman taviz vermedi. Türk sendikal hareketinin yeniden belirlenmeye çalışıldığı, faaliyetlerin üzerinde baskı kurulduğu, sendikacıların ve sendikaların terbiye edilmek istendiği 1980 ihtilali sonrasında bile sendikamız Çelik-İş, doğru bildiği yoldan dönmedi, değerlerinden asla vazgeçmedi.

Sendikamız, ülkemize demokrasi dışı dayatmalara karşı işçinin sesini, Anadolu işçilerinin düşüncelerini yayma konusunda her zaman kararlı oldu. Sendikamız Çelik-İş, geçmişte nasıl işçinin alın teri için mücadele verdiyse, bu gün de aynı kararlılık ve azimle emek mücadelesine devam etmektedir.

Sendikamız, günümüze geldiğimizde metal işçisinin umudu olmuştur. Bunun en büyük göstergesi, üye sayımızın son iki yılda yüzde 100’e yakın artarak 30 binin üzerine çıkmasıdır. Sendikamız, hem üyesiyle hem de ülkemizle birlikte büyümeye devam edecektir. Sendikamız Çelik-İş, Konfederasyonumuz Hak-İş ile birlikte, haksızlıklara karşı asla boyun eğmeden, diklenmeden ancak dik durarak, her zaman işçinin yanında ve onların hakkı için mücadele etmeyi kesintisiz sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, kuruluşumuzun 49’uncu yıl dönümünün işçi kardeşlerimize, sendikamıza, Konfederasyonumuz Hak-İş’e ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, bu güne kadar mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan teşkilatımıza ve üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

                                                                                                                          ÇELİK-İŞ SENDİKASI

                                                                                                                                                                                                   GENEL MERKEZ YÖNETİMİ