10 Eylül 2014

Sivas Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Çelik-İş Sendikası Sivas Şubesi’nin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurula, Çelik-İş Genel Başkanı Cengiz Gül, Genel Sekreter Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreter Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Muharrem Şahin, Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, şube başkanları, temsilciler ile çok sayıda davetli katıldı. Demokrasi şöleni içerisinde geçen genel kurulun Divan Başkanlığını Genel Sekreter Değirmenci yaptı.

Çelik-İş Sivas Şubesi’nin genel kurulunda konuşan Çelik-İş Genel Başkanı Cengiz Gül, “Her ay yüzlerce işçi kardeşimizi gerekli tedbirler alınmadığı için kaybediyoruz. İş kazaları günümüz Türkiye’sinde artık kader olmamalı” dedi.

Sendika olarak her zaman işçinin yanın olduklarını ve onların hakları için mücadele ettiklerini söyledi. Ülke ekonomisine yön veren işçilerin her zaman en iyi mali, özlük ve sosyal haklara sahip olmayı hak ettiğini vurgulayan Genel Başkan Gül, “Ülkemizi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar karış karış dolaşarak işçilerimizin sorunlarını yerinde dinliyoruz. Sorunların çözümü için gerek hukuki boyutta, gerekse işverenlerle, hükümet yetkilileriyle yüz yüze görüşerek sorunların çözümü için gerekli mücadeleyi veriyoruz. Kimsenin şüphesi olamasın ki, üretimin bel kemiği olan işçilerimizin haklarını kimseye yedirmeyeceğiz” dedi.

İstanbul’da yaşanan asansör kazasına değinen Cengiz Gül, hayatını kaybeden işçilere rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. İş kazalarının artık kader olmaması gerektiğinin altını çizen Gül, “Yaşanan her iş kazasında yüreğimiz yanıyor. İş kazaları nedeniyle her ay yüzlerce işçimiz hayatını kaybediyor, yüzlerce işçimiz ise sakat kalıyor. Artık yeter. İnsanımıza, işçilerimize hak ettiği önem verilmelidir. Günümüz Türkiye’sinde iş kazaları artık kader olarak görülmemelidir. İş kazalarının önüne geçilebilmesi için gerekli önlemlerin biran önce alınmalı, önlemler devlet yetkilileri tarafından zamanında incelenmelidir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucuna göre Çelik-İş Sivas Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Mustafa Erturhan

Şube Sekreteri Mustafa Şen

Şube Mali Sekreteri Kerim Taş

Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Ahmet Güzel

Şube Eğitim Sekreteri Bilal Karaoğlu