28 Nisan 2014

Seydişehir Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi

Sendikamızın Seydişehir Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulu 27 Nisan 2014 Pazar günü saat 10:00’da gerçekleştirildi.

Sendika salonunda gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkanımız Cengiz Gül, Genel Sekreter Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreter Bayram Altun, Teşkilatlandırma Sekreteri Muharrem Şahin, Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Sekreter Yunus Değirmenci’nin yaptığı genel kurulda uzun zamandır sendikamız Seydişehir Şube Başkanlığını sürdüren Muharrem Oğuz aday olmazken 100 delegenin oy kullandığı seçimlerde Murat Özkal, Hüseyin Kapıcı, Ersoy Yılmaz, Ferhat Çelik aday olarak yarıştı.

Kongrede konuşma yapan Genel Başkanımız Cengiz Gül, günümüzde Türkiye’de sendikal anlayışın güçsüz hale geldiğini, bu anlayışın güçlendirilmesi için de mücadele yönteminin doğru seçilmesi gerektiğini ifade etti.

Gül; “İşçiler ve sendikalar mücadelesini yaparken, Türkiye’yi de demokrasiyi de koruma mücadelesini iyi vermemiz lazım. Her askeri darbe Türkiye’de sendikaların ve çalışanların gücünü azaltmıştır. Duruşumuzu ve mücadelemizi bu noktada seçmeliyiz. Sadece mücadelemizi toplu sözleşmelerde ekonomik bağlamda tutarsak, Türkiye’de sendikal güç azalır. Ülkemizde demokrasinin gelişmesi lazım, bu anlamda emek ve alın teri de gelişir. 12 Eylül sadece Türk demokrasisini değil, çalışma hayatını da bitirmiştir” dedi.

Kongrede yapılan seçim sonucunda Murat Özkal Şube Başkanı, Recep Şengül Şube Sekreteri, Hüseyin Kaban Şube Mali Sekreteri, Hacı Mehmet Akbaba Şube Teşkilat Sekreteri, Mahmut Doğan Şube Eğitim Sekreteri seçildi.

28 Nisan 2014