26 Aralık 2017

SEYDİŞEHİR ŞUBEMİZİN 6.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Seydişehir Şubemizin 6. Olağan Genel Kurulu, şube başkanlığımızda bulunan toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Kongreye, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci,  Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Seydişehir Şubemizin eski Başkanlarından Muharrem Oğuz ve Murat Özkal, Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın, Karabük Şube Sekreterimiz Mustafa Karayel, Ankara Bölge Başkanımız Hüseyin Cansu  ile delegelerimiz katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel’in yaptığı Genel Kurulda, bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelerden sendikal çalışmalara kadar birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. 


Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılmak istenmesine karşı ülkelerin dik bir duruş sergilemesi gerektiğine dikkat çeken Değirmenci, “İsrail’in kirli postallarının, kutsal topraklarımızda rahatça gezemeyeceğini göstermemiz gerekiyor. Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın, sadece Filistin’in değil, tüm ümmetin kutsalı olduğunu bildirmemiz gerekiyor. Hak-İş olarak, Çelik-İş olarak, bunun için, tepkimizi her yerde ve her şart altında göstermeliyiz” diye konuştu. 


“SENDİKAL YAŞAMA YENİ BİR SOLUK GETİRİYORUZ”

Sendikal yaşama, yeni bir soluk getirmek için, çalışmalarını hızla sürdürdüklerini kaydeden Değirmenci, “Eti Alüminyum’daki üyelerimizden aldığımız güçle, belirli bölgelerde, örgütlenen bir sendika olmaktan çıkarak, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan, onlarca dev kuruluşla birlikte, Türkiye’nin, sendikası haline gelmiş durumdayız” dedi. 

Genel Başkanımız Değirmenci, konuşmasına şöyle devam etti:

“KARDEMİR VE İSDEMİR TİS’LERİ, DİĞER TİS’LERİMİZİN GARANTİSİ OLACAK”

Bugün itibariyle, üyelerimizin beklentilerini karşılayacak, bir MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi imzalamak için, yoğun bir mesai harcamaktayız. Diğer taraftan, İSDEMİR’de büyük sıkıntıların yaşandığı, iş barışının bozulduğu dönemleri sona erdiren, kara bulutları dağıtan, üzerinde titizlikle çalıştığımız Toplu İş Sözleşmesini, bitirmek üzereyiz. KARDEMİR’de ve İSDEMİR’de imzaladığımız, zafer niteliğindeki toplu iş sözleşmeleri, inşallah bundan sonra imzalayacağımız TİS’lerin garantisi ve sigortası olarak görüyoruz.

“SENDİKAMIZA GIPTAYLA BAKIYORLAR”

Günümüz çalışma koşulları, üyelerimizin beklentileri doğrultusunda, Sendikamızın misyon ve vizyonunda, özellikle son 1 buçuk yılda, ciddi bir değişimi hayata geçirdik. Sendikacılığı, işyeri sınırlarından öteye taşımak için, var gücümüzle çalıştık ve çalışıyoruz. Elhamdülillah, bugün, bu hedefimize yaklaştık. Çelik-İş’i, örnek projeleriyle, zafer niteliğindeki TİS’leriyle, önlenemez büyümesiyle, çalışma hızıyla, herkesin imrenerek, hatta kıskanarak baktığı bir sendika haline getirdik.

Genel merkez olarak, ortaya koyduğumuz vizyon ve misyonun, Evliyalar diyarı Konya’da da hayat bulması için, çalışmalar yapıyoruz. Yeni bir kadroyla, yeni bir heyecanla, Çelik-İş’in isminin, Konya ovasında, daha çok yankılanması için, daha çok çalışmamız gerekmektedir.


MURAT ÖZKAL: “SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”

Şube kongresinin açılış konuşmasını yapan Seydişehir Şubemizin Eski Başkanı Murat Özkal ise “Göreve başladığımız günden itibaren üyelerimizin dertlerini, sıkıntılarını kendi derdimiz bilip, elimizden geldiğince çözmek için gayret sarf ettik. Bu kapsamda birçok soruna çözüm getirdik. Genel merkezimizin desteğiyle sorunların çözümü ve ücretlerin artışları noktasında iyi bir sözleşme imzaladık” şeklinde konuşurken, helallik isteyerek sözlerini tamamladı.

ÇELİKBAŞ SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Seydişehir Şubemizin yeni yönetiminin belirlenmesi için oy verme işlemine geçildi. Yapılan oylama sonucunda Seydişehir Şube Başkanlığına Ferhat Çelikbaş seçilirken, Şube Sekreterliğine Seyhan Demirel, Şube Mali Sekreterliğine Hüseyin Kaban, Şube Teşkilat Sekreterliğine Musa Elitok, Şube Eğitim Sekreterliğine Savaş Özel seçildi.