30 Mayıs 2023

SENDİKAMIZIN YENİ MİSAFİRHANESİNİN YAPIMINA BAŞLANDI

Sendikamızın yeni misafirhanesinin inşasına, düzenlenen temel atma töreniyle birlikte başlandı.

Sendikamızın eski genel merkez binasının yer aldığı arsa üzerinde yapımına başlanan misafirhanemizin temel atma törenine Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Devlet Sert ve Av. Mehmet Ali Kayabaşı ile Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Şerafettin Koç, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak ile genel merkez personelimiz katıldı.

ARSLAN “HAK-İŞ VE ÖZÇELİK-İŞ İLİŞKİLERİ TARİHİNDEKİ EN ZİRVE NOKTASINA TAŞINMIŞTIR”

Burada bir açıklama yapan HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, “Türkiye’nin böylesine önemli, tarihi bir seçimi başarıyla sonuçlandırdıktan sonraki ilk gün ve İstanbul’un fethinin yıl dönümüne denk gelen bugün bu hayırlı hizmetin yapılmış olması da güzel bir tevafuk olmuştur” dedi.
Arslan, sendikalarımızın prensip olarak hep ileriye doğru bakarak hareket etmelerinin, mevcut olanı yeterli görmeyip geleceği inşa etmelerinin önemini belirtti. Yunus Değirmenci başkanlığında Özçelik-İş Sendikamızın önemli başarılara imza attığını belirten Arslan, “Özçelik İş Sendikamızın potansiyeli, ortaya koyduğu kararlılık Sayın Başkanın liderliğindeki birlik ve beraberlik daha büyük başarıları ortaya koyacaklarının bir işaretidir. Onun için hem üye sayısını hem imkanlarını arttırarak büyük bir katkı ve destek verdiği için Özçelik İş Sendikamıza teşekkür ediyorum. Yunus Bey’in başkanlığında Özçelik-İş ve HAK-İŞ ilişkileri tarihindeki en zirve noktasına taşınmıştır. Burada tabii ki Sayın Başkanın ve yönetim kurulumuzun büyük katkıları var. Özçelik-İş Sendikası HAK-İŞ ilişkisi ne kadar güçlenirse, bu ilişkiyi ne kadar ileriye taşırsak, hem HAK-İŞ hem Özçelik-İş hem de Türkiye büyür. Bunun farkındayız” dedi.

DEĞİRMENCİ: “BUGÜN BÜYÜK BİR GURUR YAŞIYORUZ”

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ise, metal işçilerinin ümidi olan Özçelik-İş Sendikasının Ankara’da 7 katlı ve 84 yataklı misafirhanesinin temelini atmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Böyle bir eseri üyelerimiz ve teşkilatımız bizlerden bekliyordu. Bugün büyük bir gururu yaşıyoruz. Bu tesisimizi bitirdikten sonra yeni hedeflere doğru Genel Başkanımız Mahmut Arslan başkanlığında yürümeye hep beraber devam edeceğiz ”dedi.
HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert de, çalışanlar ve üyeler için gerçekleştirilen tesisin büyük bir önem arz ettiğini ifade ederek, “Ben tesisimizin öncelikle Özçelik-İş Sendikamızın üyelerine HAK-İŞ camiamızın üyelerine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kazasız belasız bir an önce tesisin hayata geçirilmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Son olarak HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, metal iş kolunda çalışan işçilerin her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek, “Yapılacak olan tesisin metal iş kolundaki üyelerimize ve Özçelik İş Sendikamız üyelerine hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, kurban kesilip, dualar okunarak misafirhanenin temelleri atıldı.