7 Aralık 2017

SENDİKAMIZIN SPONSORLUĞUNU YAPTIĞI OTURARAK VOLEYBOL METİN TÜRKER TÜRKİYE KUPASI SAHİBİNİ BULDU

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından Karabük’te düzenlenen Oturarak Voleybol (Paravolley) Metin Türker Türkiye Kupası’nın sahibi Alges Alaplı oldu.

Bir sivil toplu örgütü olmanın gerekliliği olarak, toplumsal konulara duyarlılık gösteren Sendikamızın sponsorluğunu üstlendiği Paravolley Turnuvasının son gününde Karadeniz Ereğlispor ile Alges Alaplı final müsabakasında karşı karşıya geldi.

Müsabakayı, Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Taner Canyurt, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören ile şube yöneticileri ile çok sayısı seyirci izledi. 

Soğuksu Spor Salonu’nda düzenlenen ve 3 gün süren organizasyonun sonunda Alges Alaplı, maçı 3-1 kazanarak Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Alaplı kupasını, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve TBESF Asbaşkanı Taner Canyurt’un elinden aldı.

Turnuva ile ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Değirmenci, “Engelli kardeşlerimizin, hayatın her alanında yer alabilmesi, toplumdan soyutlanmadan yaşamlarını sürebilmeleri için Sendika olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Burada düzenlenen maçlar, bizlere mücadele ve takım ruhunun önünde hiçbir engelin duramayacağını bir kez daha gösterdi” diye konuştu.