21 Mart 2023

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci: “KARDÖKMAK’TA TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZİ BÜYÜK BİR BAŞARIYLA İMZALADIK”

Sendikamız Özçelik-İş ile KARDÖKMAK arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imzalandı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, KARDEMİR toplu iş sözleşmesinin ardından imzalanan KARDÖKMAK sözleşmesine ilişkin detayları paylaştı.

Sözleşmenin iki yıllık dönemi kapsadığını belirten Genel Başkanımız Değirmenci, “Sözleşmemize göre, birinci altı aylık dönem için ücretlerde yüzde 54,5 oranında bir artış yapılmıştır. İkinci altı aylık dilim için enflasyon, üçüncü altı aylık dilimde enflasyon+2, son altı aylık dilimde ise enflasyon+1 oranında bir ücret artışı yapılacaktır” dedi.
İkramiye gün sayısının ise ilk yıl için 100 güne çıkarıldığını belirten Değirmenci, ikinci yıl için de ikramiye gün sayının 110 gün olarak belirlendiğini açıkladı.

Yeni dönem toplu iş sözleşmesiyle birlikte Ramazan bayramı harçlığının 1800 TL, Kurban bayramı harçlığının ise 3 bin 500 TL olduğunu söyleyen Değirmenci, “Sosyal yardımlarda da yüzde 100’ün üzerinde bir artış sağlanmıştır. Sözleşmemiz başta KARDÖKMAK’taki kıymetli üyelerimiz olmak üzere KARDÖKMAK’a, Sendikamıza, HAK-İŞ’imize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Sözleşme sürecinde yanımızda dimdik duran her bir emekçi kardeşimi sevgiyle selamlıyor, alınlarından öpüyorum. Genel Merkez yöneticilerime, Şube Başkanıma ve şube yöneticilerime emekleri için teşekkür ediyorum. Başta Enerji Bakan Yardımcımız ve KARDÖKMAK Yönetim Kurulu Başkanımız Alparslan Bayraktar olmak üzere çalışma arkadaşlarına ve işveren vekillerimize bir sosyal ortak anlayışıyla hareket edip, uzlaşma yolunu tercih ettikleri için şükranlarımı sunuyorum” diye açıklamada bulundu.