23 Kasım 2021

SENDİKAMIZIN GENEL BAŞKANI DEĞİRMENCİ, ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI’NIN KONGRESİNE KATILDI

Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Hak-İş’e bağlı kardeş sendikamız Öz Sağlık-İş Sendikasının 3. Olağan Genel Kurulu’na ve bu kapsamdaki etkinliklerine katıldı.

Program, ilk olarak 19 Kasım 2021 tarihinde Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Hak-İş Yönetim Kurulu’nun da katılımıyla Öz Sağlık-İş Sendikasının Genel Kurulu için ülkemizde bulunan uluslararası sendikal hareketin temsilcileriyle yapılan toplantı ile başladı.

Toplantıya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Bosna Hersek, Cezayir, Fas, Filistin, Kazakistan  Lübnan, Makedonya, Nijeria, Senegal, Somali  ve Ukrayna’dan ülkemize gelen konfederasyon ve sendika başkanları katıldı.

20 Kasım 2021 tarihinde yapılan Öz Sağlık-İş’in Genel Kuruluna da katılan Genel Başkanımız Değirmenci, güven tazeleyen Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert ve ekibini tebrik ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Arslan ise genel kurulda yaptığı konuşmada, çalışma hayatının önemli gündem maddelerinden biri olan asgari ücret konusuna değindi.

Asgari ücretin belirlenmesi sürecinde işbirliği yapmak amacıyla HAK-İŞ, TÜRK-İŞ ve DİSK başkanları olarak bir araya gelerek, ortak hareket etme kararı aldıklarını belirten Arslan, toplumun büyük bir kesimini doğrudan ilgilendiren asgari ücretin beklentileri karşılayacak bir rakam olmasını için çalıştıklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimiyle program son buldu.