6 Aralık 2021

SENDİKAMIZIN EFSANEVİ LİDERİ TÜRKER MEZARI BAŞINDA ANILDI

Sendikamızın eski Genel Başkanlarından Metin Türker, vefatının 24. yılında, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ile Genel Yönetim Kurulumuz ve Karabük Şubemizin katılımıyla mezar başında yad edildi.

6 Aralık 1997’de hayatını kaybeden Türker için, Öğlebeli Mahallesi’ndeki anıt mezarı başında Yasin-i Şerif okunarak, dua edildi.

Anma törenine Türker’in ailesinin yanı sıra Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Genel Başkan Yardımcımız Recep Akyel, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ile şube yöneticilerimiz, temsilcilerimiz ve KARDEMİR çalışanları katıldı.

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Türker’in mezarı başında yaptığı konuşmada ‘Metin abi kabrinde rahat uyusun. Onun evlatları, yetiştirdiği sendikacılar bize emanet ettiği Özçelik-İş ile Hak-İş’i Türkiye’nin en büyük konfederasyonu ve sendikası olması yolunda birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyor. Onun mücadeleci sendikacılık anlayışınızı kendimize rehber edinerek çalışmalarımıza yön veriyoruz’ ifadelerini kullandı.

Değirmenci, Türker’in unutulmaması için Sendikamızdaki eğitim salonuna isminin verildiğini aktardı.

Tören, Türker’in mezarına çiçek bırakılmasıyla son buldu.

ŞUBE YÖNETİMİ VE TEMSİLCİLERLE BİR ARAYA GELİNDİ

Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz daha sonra Karabük Şubemiz tarafından merhum Genel Başkanımız Metin Türker’in anısı yaşatmak amacıyla açtığı fotoğraf sergisini gezdi.

Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, son olarak Kardemir işyeri baştemsilciliğinde temsilcilerimizle bir araya gelerek, sohbet edip, istişarelerde bulundu.

Değirmenci, yeni şube yönetiminin ve temsilcilerinin yakalamış olduğu birlik ve beraberlik ruhundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şube yönetimimize ve temsilcilerimize tavsiyelerde bulundu.