6 Aralık 2022

SENDİKAMIZIN EFSANE GENEL BAŞKANI TÜRKER MEZARI BAŞINDA ANILDI

Sendikamızın merhum Genel Başkanlarından Metin Türker, vefatının 25. yılında Karabük Öğlebeli Mahallesi’ndeki anıt mezarı başında Yasin-i Şerif okunarak, dualarla yad edildi.

Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç ve Karabük Şube Başkanımız Kenan Yılmaz ile şube yöneticilerimizin ve işyeri temsilcilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen anma törenine, Türker’in yakınlarının yanı sıra, Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük TSO Başkanı Fatih Çapraz, KARDEMİR AŞ. yetkilileri, Karabük İdman Yurdu futbolcuları ve üyelerimiz de katıldı.
Mezarı başında kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Kılıç, Metin Türker’i sadece sendikal başarılarla anmanın yeterli olmayacağını belirterek, “

Kendisi 1989 yılında emek mücadelesinin en üst seviyesini, iki şehri bir bütün olarak nasıl bir arada, hak mücadelesinde olunacağını bizlere göstermiştir. Yine 1994 yılında KARDEMİR’in kapatılmasına karşı şehri bütünleştirmiştir. Yine birlik ve beraberlik içerisinde Karabük’ün var olmasına vesile olmuş bir liderimizdir” dedi.
Tören, Türker’in mezarına karanfil bırakılmasıyla son buldu.

Daha sonra AVM içerisinde de Metin Türker Resim Sergisinin açılışı yapıldı. Sergide 1994 yılındaki sendikal mücadelenin görselleri yer aldı.