21 Ocak 2018

SENDİKAMIZDAN ZEYTİN DALI HAREKATINA DES­TEK AÇIKLAMASI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirme­nci:
TERÖRİSTLERLE KOMŞU OLMAMAK İÇİN BU OPE­RASYON GEREKLİYDİ 
SINIRLARIMIZDAKİ OY­NANAN OYUNLARA TABİKİ SESSİZ KALAMAZDIK
Sendikamızın  Genel Başkanı Yunus Değirm­enci, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Suriye’nin kuzeybat­ısında bulunan Afrin bölgesinde başlattı­ğı “Zeytin Dalı Hare­katı”na tam destek verdiklerini açıkladı.   
Değirmenci, operasy­on ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.
Türkiye’ye yönelik güvenlik tehdidinin ortadan kaldırılması için bu operasyonun yapılmasının zorunlu hale geldiğini ifade eden Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, “Bu harekât, atılması gereken çok önemli ve kritik bir adımdı. Türkiye’nin sınır güvenliği ve ülkemizin menfaatleri için Suriye’nin kuzeyinde bu operasyon başlatı­ldı. Ülkemizin terör­ist unsurlarla komşu olmaması için, ülke­mizin huzur ve güven­liğinin tehdit edilm­esinin önüne geçmek için bu harekâtı des­tekliyoruz. Tıpkı 80 milyon gibi Çelik işçileri olarak, bizl­erin de elleri semaya açılmış durumdadır. Dualarımız ve gönl­ümüz askerlerimiz ile birlikte.” diye ko­nuştu.
ABD’nin Suriye’de Tü­rkiye’ye verdiği söz­leri tutmadığı gibi teröristlerle kol ko­la gezdiğini kaydeden Değirmenci, “Türki­ye’nin terörist dedi­ğine, ABD yüzlerce tırla silah taşıdı. Bunu da tüm dünyanın gözü önünde yaptı. Bu silahların namlula­rının Türkiye’ye çev­rileceği bile bile bunu yaptılar. Ak ile kara bu süreçte daha da netleşti. Türki­ye, sınırlarında oyn­anan bu oyunlara tab­iî ki sessiz kalamaz­dı. Devletimize, ord­umuza, hükümetimize, azim ve kararlılıkla sürdürülen bu hare­katta başarılar dili­yorum” dedi. 
TÜRKİYE MAZLUMUN SES VE NEFESİDİR
Türkiye’nin özellik­le son yıllarda düny­anın dört bir yanınd­aki mazlum ve mağdur­ların sesi ve nefesi olduğunu kaydeden Değirmenci, “Bu opera­syona “Zeytin Dalı Harekatı” isminin ver­ilmesi isabetli bir karar olmuştur. Çünk­ü, Türkiye gittiği her yere barış ve huz­ur götüren bir ülked­ir. Filistin’de, Ara­kan’da, Somali’de, El Bab’da, Türkiye, huzurun teminatı olmu­ştur. Afrin’deki kar­deşlerimizi PKK’dan kurtaracak operasyonu destekliyoruz. Rab­bim, ordumuzun, tüm güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcı ol­sun” ifadelerini kul­landı.