13 Aralık 2016

SENDİKAMIZDAN TERÖRE TEPKİ, ŞEHİT VE GAZİLERE DUA

GENEL BAŞKANIMIZ YUNUS DEĞİRMENCİ:
“AKIL YOKSUNLARININ HESAPLARINI BOŞA ÇIKARACAĞIZ”

 


İstanbul Beşiktaş’ta PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırılarına tepki olarak, Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Bombalar patlatarak, Türk milletini sindireceğini ve yıldıracağını zanneden akıl yoksunlarının hesaplarını boşa çıkaracağız” dedi.

“Terörün, ülkemizin geleceğini karartmasına asla izin vermeyeceğiz” diyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Ülkemizin birlik ve beraberliğine işçisiyle emekçisiyle sahip çıkacağız. Her geçen gün, gücüne güç katan ülkemizin diz çöktürülmesine müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Sendika olarak polisin, askerin, devletin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman olduğu gibi bugün de yanlarında olduklarını kaydeden Değirmenci, “PKK’sı, DAEŞ’i ve FETÖ’sü omuz omuza vermiş, dış güçlerin desteğiyle cennetten bir köşe olan ülkemizi cehenneme çevirmeye çalışıyorlar. Milletimiz artık oynanan oyunların farkında. Bu nedenle hiç kimse ülkemizin sırtını yere getiremeyecek” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’da yapılan saldırılara karşı ülke olarak Türk Milletinin kenetlendiğini hatırlatan Değirmenci, ‘O acı dolu geceden sonra oluşan birlik ve beraberlik havasını, şimdi de görüyor olmak, acımızı bir nebze de olsa hafifletiyor. Bu saldırılar bizi ayrıştırmak yerine daha da kenetlemektedir. Aksi düşünen hainler bunu böyle bilsin” şeklinde açıklamada bulundu.

ŞUBELERİMİZ KARANFİL BIRAKIP, DUALAR ETTİ

Öte yandan Değirmenci’nin talebiyle Çelik-İş Sendikası’nın İstanbul Şubelerince oluşturulan bir heyet, terörü protesto yürüyüşü düzenledi. Şubelerimiz, hain saldırıların yapıldığı olay yerine giderek, şehitler anısına karanfil bırakıp, dua etti.

İstanbul Havacılık Şube Başkanımız Yavuz Güver, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak ve 2 Nolu Şube Başkanımız Hasan Şam, şube yönetim kuruluyla birlikte terör eylemlerini protesto etti.

Dolmabahçe’de toplanan şube yöneticileri, kortej halinde patlamanın gerçekleştiği, yeni ismi ‘Şehit Tepe’ olan bölgeye Türk bayraklarıyla ve sendikamız bayraklarıyla yürüdü.
Burada bir basın açıklaması yapan Şube Başkanlarımız, terörü lanetledi. Daha sonra olay yerine karanfiller bırakılarak, şehitler ve yaralılar için dualar edildi.