31 Aralık 2016

SENDİKAMIZDAN ‘SOSYAL SENDİKACILIK’ ÖRNEĞİ

Sendikamızın ‘Sosyal Sendikacılık’ anlayışı çerçevesinde üyelerimiz için özel olarak yaptırdığı sırt çantaları, örgütlü olduğumuz işyerlerimizde dağıtılmaya başlandı. Bazı işyerlerimizdeki üyelerimize çanta dağıtımı için de nakliye araçları yola çıktı.

Genel Yönetim Kurulumuz tarafından alınan karar gereği, yeni yıla girerken üyelerimize hediye verilmesi öngörülmüştü. Yapılan çalışmaların ardından binlerce sırt çantası, tırlar aracılığıyla ayrı ayrı şubelerimize ve üyelerimizin çalıştığı işyerlerine ulaştı.

Üyelerimiz tarafından büyük memnuniyetle karşılanan sendikamızın bu jesti, işverenlerce de büyük beğeni topladı.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Göreve geldiğimizde ‘Sendika aidat alır, işçiye faydası dokunmaz’ algısını yerle bir etmek için mücadele edeceğimizin sözünü vermiştik. Aralık ayının başında Antalya’da dev bütçeli ve çok verimli bir eğitim semineri düzenleyerek bunun ilk adımını atmıştık. Şimdi de üyelerimize yeni yıla girerken, kaliteli ve kullanışlı sırt çantasıyla jest yapmak istedik” dedi.

“Üyelerimizin alınteri akıtarak elde ettiği kazançlardan kesilen aidatların, üyelerimize harcanmasına büyük önem veriyoruz” diyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Sendikamız, ücret sendikacılığının yanı sıra sosyal sendikacılık anlayışıyla da ön plana çıkacaktır. ‘Sendika sadece Toplu İş Sözleşmesi(TİS) imzalar’ anlayışı, hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerle birlikte son bulacak. Bu doğrultuda bugün, üyelerimizden kesilen aidatları, üyelerimize hizmet olarak dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm üyelerimiz çantalarını iyi günlerde kullansın” diye konuştu.