14 Ekim 2017

SENDİKAMIZDAN ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE’NİN AİLESİNE ZİYARET

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci beraberindeki Genel Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte, Batman’ın Kozluk ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit edilen Müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın Safranbolu’daki ailesini ziyaret etti.

Karabük Şubemizin Kongresine katılmak için Karabük’e gelen Genel Yönetim Kurulumuz, geçtiğimiz Haziran ayında öğrencilerine karne dağıttıktan alçakların kurşunlarına hedef olan Aybüke Yalçın’ın ailesiyle bir araya geldi.

 

Genel Başkanımız Değirmenci’ye, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel. Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören ve şube yöneticilerimizin eşlik ettiği ziyarette, Genel Başkanımız Değirmenci, şehit Aybüke öğretmen ve tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okuyarak dualar etti.

Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, annesi Zehra Yalçın ve kardeşi Atıf Aybars Yalçın’a taziye dileklerini ileten Genel Başkanımız Değirmenci, ‘Bu ülkenin evlatlarının eğitim alabilmesi için genç yaşta baba ocağını terk ederek Batman’a giden, vatana ve millete hizmet ederken şehit düşen Aybüke kızımızın Rabbim şahadetini kabul buyursun. Bu ülkenin gencecik fidanlarının canına kıyan alçakları ise Rabbim kahru perişan eylesin’ dedi.

‘HER ZAMAN YANINIZDAYIZ’

Bu ülkenin milli ve manevi değerlerini gözeten bir sivil toplum örgütü olarak şehit ailelerinin en büyük destekçisi olmaya devam edeceklerini ifade eden Değirmenci, ‘Hak-İş’e bağlı Çelik-İş Sendikası olarak, her zaman yanınızdayız. Sizlere destek olmak bizlerin boynunun borcudur’ diye konuştu.

Ziyaretin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden şehit babası Sadık Yalçın ise ‘Kızım hayat dolu bir çocuktu. ‘İstersen gitme, 1 yıl daha sınava hazırlan, yeniden tercih yap dedim. ‘baba bana bugüne kadar öğrettiklerinle ters düşme diyerek görev yerine gitti. Rabbim böyle istedi.’ dedi.

Ziyaretin ardından Genel Başkanımız Değirmenci, Yalçın ailesine Kuran-ı Kerim ve Ay yıldızlı bayrağımızı takdim etti.