21 Aralık 2016

SENDİKAMIZDAN ÖZBAL VE HDM’YE ZİYARET

Sendikamız Genel Yönetim Kurulunun başlattığı şube ve işyeri ziyaretleri tüm hızıyla sürüyor.

Sendikamız yönetiminin bu seferki durağı, Adana Şubemiz ve bağlı işyerleri oldu.  

Bu kapsamda Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın ile şube yöneticileri ve sendikamız temsilcileriyle birlikte ilk olarak, örgütlü olduğumuz Tarsus’taki Özbal Çelik Boru’yu ziyaret etti.

Özbal Çelik Boru Yönetim Kurulu Üyesi Tufan Ballı ile bir kısa görüşme yapılırken, ziyarette metal sektöründeki gelişmeler, çalışma hayatı ve sendikamızın faaliyetleri gibi birçok konuda istişarelerde bulunuldu.

Daha sonra Genel Başkanımız Değirmenci ve sendika yönetimimiz tezgahları başında üyelerimizle bir araya geldi.
Üyelerimiz sendika yönetimimizin ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

SÖZLEŞME SONRASI HDM’YE İLK ZİYARET

Bu programın ardından yeni örgütlendiğimiz ve geçtiğimiz günlerde ilk Toplu İş Sözleşmesini(TİS) imzaladığımız HDM Sprial Kaynak Çelik Boru ziyaret edildi.
Sendika yönetimimiz burada HDM Çelik Boru Üretim Müdürü Cafer Akçay ve Personel Müdürü Ergin Koca ile bir araya geldi. Akçay, HDM’nin çalışma prensiplerinden sektör çalışmalarına kadar birçok konuda bilgi verirken, Genel Başkanımız Değirmenci de HDM ile imzalanan ve birçok kazanım içeren TİS’ten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ardından fabrikayı gezerek üyelerle tek tek tokalaşan sendikamız yönetimi, üyelerimize, imzalanan TİS’in hayırlı olması dileklerini iletti. Üyelerimiz de bol kazanımlı TİS’ten dolayı sendika yönetimimize teşekkür etti.  

ÜYEMİZİN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Sendika Yönetimimiz, daha sonra HDM Çelik Boru Fabrikasında çalışan ve mesai bitimi eve dönüş yolunda trafik kazası sonucu vefat eden üyemiz Serdar Başpınar’ın ailesini ziyaret ederek, taziye dileklerini iletti.
Kazadan hafif yaralı olarak kurtulan diğer iki üyemizle de taziye çadırında bir araya gelen yönetimiz, sendika olarak üyelerimize geçmiş olsun diyerek, hem Başpınar’ın ailesinin hem de yaralı üyelerimizin her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.