26 Kasım 2019

SENDİKAMIZDAN MUSTAFA YOLBULAN’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz geçtiğimiz günlerde Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Yolbulan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Genel Başkanımız Değirmenci’ye Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, Karabük Şube Yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz eşlik etti.


Görüşmede, Özçelik-İş Sendikası ile Kardemir ve Karabük arasında sarsılmaz bağlarla örülmüş bir ilişki olduğunu kaydeden Değirmenci, “Kardemir’in her daim üretim içerisinde olabilmesi için emekçiler olarak geçmişten bugüne her zaman özveriyle çalıştık. Kardemir’in kapatılmaması için en büyük mücadeleyi geçmişte veren Özçelik-İş Sendikası’dır. Bu nedenle de bugün Kardemir’in özellikle milli ve yerli atılımları, yaptığı yatırımları bizleri gururlandırmaktadır. Yine geçmişte Kardemir için elini taşın altına koymuş olan Kardemir’in merhum Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan’ın evladının Kardemir’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu görmekten büyük memnuniyet duyduk. Hem Kardemir’in, hem üyelerimizin, hem de Karabük ve ülkemiz için hayırlı ve başarılı çalışmalar yapmanızı diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Yolbulan ise “Sendikaların iş dünyasındaki yerinin çok önemli olduğunun farkındayız. Kardemir’i bugünlere sendikamız ve çalışanlarımız ile birlikte getirdik. En zorlu günlerde hep yanımızda oldunuz. Toplu İş Sözleşme masalarında özellikle Yunus Başkan bizleri terletmiş olsa da sözleşme sonrasında önceliğiniz hep Kardemir oldu, Kardemir’in menfaatleri oldu. İş barışı ve çalışan mutluluğu oldu. Esasen hepimizin ortak gayesi de bu. Ben de bugüne kadar gösterdiğiniz yapıcı yaklaşım nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette günün anısına Genel Başkanımız Değirmenci, Yolbulan’a hediye takdim etti.