22 Aralık 2016

SENDİKAMIZDAN MMK METALURJİ’YE ZİYARET

Sendikamız Genel Yönetimi, Hatay Dörtyol’da örgütlü olduğumuz MMK Metalurji Sanayi Ticaret ve Liman İşletmeciliği A.Ş.’yi ziyaret ederek bir takım temaslarda bulundu.
Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, MMK Metalurji’de işyeri yetkilileri ve üyelerimizle bir araya geldi.

Sendikamız yönetimine, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Demir, Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın, Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç, Osmaniye Bölge Temsilcimiz Mehmet Gündüz ile şube yönetimleri ve sendika temsilcileri eşlik etti.

Program kapsamında ilk olarak MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov ziyaret edildi. Genel Başkanımız Değirmenci, burada yaptığı konuşmasına, Ankara’da suikasta kurban giden Rus büyükelçisinden dolayı başsağlığı dileklerini ileterek başladı. 

Daha sonra Çelik-İş Sendikasının ilke ve amaçlarının yanı sıra hedeflerine değinen Genel Başkanımız Değirmenci, Türkiye ve Rusya’nın iki dost ülke olduğunu, kurulan ilişkilerle bunun daha güçleneceğini ifade etti.

Genel Müdür Kvasov ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘İki ülke arasındaki ilişkileri koparmak istiyorlar. Fakat bizler, sizlerle ortak bir anlayışı yakalamış durumdayız. Artık Türkiye’nin bir parçayız. Hatta Rusya’ya gittiğimizde bize ‘Türkler geliyor’ derler. Kendimizi bir Türk şirketi gibi görüyoruz’ dedi.
Görüşmenin sonunda Genel Müdür Kvasov, Genel Başkanımız Değirmenci’ye ziyaretin anısına bir de hediye takdim etti. 

Daha sonra sendikamız yönetimi fabrikayı gezerek, üyelerimizle tek tek tokalaşıp, kısa sohbetler gerçekleştirdi. Değirmenci’ye limanda görev yapan üyelerimiz de maket kepçe hediye etti.

KAZANAN DOSTLUK OLDU

Sendika yönetimimiz, görüşmelerin ardından MMK Metalurji’nin Gebze ve Dörtyol fabrikaları arasında yapılan futbol turnuvasının final maçını izledi. Maçı 3-2 kazanan İskenderun ekibine, kupasını ve madalyalarını Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Müdür Kvasov verdi.