18 Ocak 2017

SENDİKAMIZDAN MAYSAN MANDO’YA ZİYARET

Sendikamız Genel Yönetim Kurulu’nun ‘Gidilmedik işyeri, dokunulmadık işçi kalmayacak’ parolasıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki örgütlü olduğumuz işyerlerine yaptığı ziyaretler Bursa ile devam ediyor.

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Bursa Şube Başkanımız Ali İhsan Dal ve Sendikamız Avukatı Jan Aras Arslan, beraberindeki sendika temsilcilerimizle birlikte Maysan Mando Otom. Parç. San. Tic. A.Ş’yi ziyaret etti.

Fabrika önünde Genel Başkanımız Değirmenci ve sendika yöneticilerimiz, temsilcilerimiz ve üyelerimiz tarafından çiçeklerle karşılandı.
Daha sonra ziyaret programı Maysan Mando Genel Müdürü Anıl Yücetürk ile yapılan görüşme ile devam etti.

Görüşmede Türkiye’nin kavgaya ve gürültüye ihtiyacı olmadığını, buna harcayacak enerjisinin de bulunmadığını ifade eden Değirmenci, ‘Toplu İş Sözleşmelerini (TİS) masada bitirmek gibi bir çabamız var. Hem üyelerimizi memnun edecek hem de işyerinin verimliliğini ve devamlılığını sağlayacak bir anlayışla hareket ediyoruz.’ dedi. Genel Başkanlık bayrağını teslim almasının üzerinde 4 ay geçtiğini hatırlatan Değirmenci, ‘Bu süreçte sendikamızın kurulduğu Karabük’ten başlayarak onlarca işyerimizi ziyaret edip, üyelerimizle kucaklaştık. Şimdi de Maysan’daki üyelerimize dokunmak için buradayız’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Müdür Yücetürk ise, ‘Çelik-İş bizim için ne kadar önemliyse, Maysan Mando da Çelik-İş için o kadar önemli olmalı. Burada mutlu bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Mavi yaka-beyaz yaka ayırt etmeksizin bir aile kültürü içinde burayı yönetme gayretindeyiz’ ifadelerini kullandı.
Ziyaretin ardından Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Müdür Yücetürk’e ziyaretin anısına bir hediye takdim etti.

TİS ÖNCESİ ÜYELERİMİZİ DİNLEDİK

Fabrikayı gezerek, üyelerimizi tezgâhları başında tek tek ellerini sıkarak ziyaret eden Değirmenci ve sendika yöneticilerimiz, üyelerimizin, sorunları, talep ve beklentilerini dinledi.

Değirmenci, üyelerimize ‘Maysan’a hak ettiği değeri vermek için buradayız. Eksikliklerimizden ve hatalarımızdan ders çıkararak yolumuza devam ediyoruz. Şimdi önümüzde bir TİS süreci var. Sizlerden aldığımız bilgiler ve istekler doğrultusunda, güzel bir TİS imzalamak için var gücümüzle çalışacağız ve bu doğrultuda gerek şubemiz olsun gerek genel merkezimiz olsun sizlerle sık sık bir araya geleceğiz’ açıklamasında bulundu.