14 Nisan 2017

SENDİKAMIZDAN MAYSAN MANDO’YA TEMEL SENDİKACILIK EĞİTİMİ

Çelik-İş Sendikası olarak Türkiye çapında başlattığımız eğitimlerin ilk durağı Maysan Mando işyeri oldu.

Sendikamız tarafından 13 Nisan tarihinde Bursa şubemize bağlı örgütlü olduğumuz MAYSAN MANDO OTOM.PARÇ.SAN.TİC.A.Ş.’de  ‘Temel Sendikacılık’ eğitimi düzenlendi.

 

Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner’in başkanlığında gerçekleştirilen eğitim Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim görevlisi Doç.Dr.Mehmet Merve Özaydın tarafından verildi.

Öner, üyelerimizden gelen yoğun istekler üzerine bu eğitim turuna başladıklarını ve alanında en iyilerinden biri olan Sayın Özaydın’la üyelerimizi buluşturmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İki vardiya halinde toplam 550 üyemizin katıldığı eğitimde Temel Sendikacılık, Sendikal Haklar, Türkiye ve Dünyada Sendikacılık, Küreselleşme Sürecinde Sendikacılıkta Yaşanan Dönüşüm, Metal Sektöründe Sendikacılık, Çelik-İş ve Tarihsel Gelişimi ve Sendikacılıkta Yeni Örgütlenme Stratejileri konuları işlendi.

Doç.Dr. Mehmet Merve Özaydın’ın yaptığı sunumların ardından üyelerimize sendikamız tarafından yaptırılan 4857 Sayılı İş Kanunu, 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununu kapsayan kanun kitapçıkları hediye edildi.