7 Eylül 2017

SENDİKAMIZDAN KARDEMİR’E ZİYARET

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreteri Ferhan Öner, Karabük’te örgütlü olduğumuz Kardemir A.Ş.’ye ziyarette bulundu.

Karabük Şube Yönetimimiz ve temsilcilerimizin de eşlik ettiği ziyaret, KARDEMİR Genel Müdürü Ercüment Ünal ile yapılan görüşmeyle başladı.

Kardemir A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hasan Sarıçiçek ve İnsan Kaynakları Müdürü Yusuf Gürsoy’un da katıldığı görüşmede, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, Genel Müdür Ünal’a TİS sürecinden bugüne kadar göstermiş oldukları anlayış ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Değirmenci “KARDEMİR’e geldiğimizde kendimizi evimize gelmiş gibi hissediyoruz. Amacımız KARDEMİR’i daha da ileriye taşıyarak gelecek nesillere bırakmak” dedi. Ünal ise Değirmenciye ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kadro ve derece sistemiyle ilgili çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Görüşmenin ardından fabrika sahasına geçen Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz Kok Fabrikası, Enerji Tesisleri, Yüksek Fırınlar, Nakliyat Lojistik Müdürlüğü, Çelikhane ve Sürekli Dökümler Müdürlüğü, Haddehaneler Müdürlüğü, Merkez Bakım ve Yapım Müdürlüğü ile Birleşen Üniteler Müdürlüğünü tek tek ziyaret ederek üyelerimizle bir araya geldi.


Karabük Şube Yönetimimiz ve sendika temsilcilerimizden ziyaret ettiği bölümler hakkında bilgi alan Değirmenci, ‘Bugün buraya sendikal konuları konuşmak için değil, sadece sizlere olan özlemimizi dindirmek için geldik. Sendikamızın temellerinin atıldığı yer olan ve yine sendikamızın bugünlere gelmesinde büyük katkısı olan KARDEMİR, bizler için büyük önem taşıyor. Bugün buradaki birlik ve beraberliği gözlemlemek, yüzlerinizin gülüyor olduğunu görmek, iş barışını sağlanmış olması hissetmek, mutluluğumuza mutluluk kattı. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, refah ve mutluluğunuzu daim etsin’ diye konuştu.

Çelik-İş’in ortaya koyduğu sendikal duruşun ve anlayışın Çelik-İş’e olan teveccühü artırdığını belirten Değirmenci, “52 yıl önce Karabük’te kurulan Sendikamız, bugün Türkiye’nin sendikası haline geldi. Emekçiler tarafından Sendikamıza gösterilen ilgi ise her geçen gün artıyor. Son 1 yıl içinde 6 bine yakın emekçi kardeşimiz Çelik-İş’i tercih etti. 2017 Temmuz Ayı istatistiklerine göre sendikamızın üye artışında rekor bir büyüme gerçekleşti. Bu Çelik-İş’e ve bizlere duyulan güvenin bir göstergesidir. Sizlerden aldığımız heyecan ve enerjiyle daha çok çalışıp hedefimizi daha da yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.

Çalışma hayatına ilişkin üyelerimizden gelen soruları da cevaplayan Değirmenci, çalışanların ücretlerinden kesilen vergiye ilişkin olarak, “Vergi dilimi uygulaması, özellikle Temmuz ayından itibaren biz çalışanların maaşlarını adeta kuşa çeviriyor. Devletini ve milletini seven insanlar olarak vergi vermekten elbetteki gocunmayız. Fakat bu sistemin adaletli bir şekilde uygulanmasını istiyoruz. Bu sorunun çözülmesi için ne yapılması gerekiyorsa üstümüze düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Ziyaretin kendilerini mutlu ettiğini belirten üyelerimiz ise geçtiğimiz aylarda Kardemir yönetimiyle imzalanan sosyal ve maddi kazanımlarla dolu Toplu İş Sözleşmesi için Genel Başkanımız Değirmenci’ye ve Genel Yönetim Kurulumuza teşekkür etti.

 

Ziyaret programı, Genel Yönetim Kurulumuzun üyelerimizle birlikte toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.