8 Mart 2017

SENDİKAMIZDAN İSDEMİR GENEL MÜDÜRÜ ÖZCAN’A ZİYARET

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, İskenderun’da faaliyet gösteren İSDEMİR işyerine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Değirmenci ve Altun, Türkiye’nin sayılı demir çelik kuruluşları arasında yer alan ve 5 bine yakın çalışanın bulunduğu İSDEMİR’in iki ay önce Genel Müdürlüğü görevine atanan Toker Özcan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Karşılıklı iyi niyet mesajlarının verildiği görüşmede Genel Başkanımız Değirmenci, yerel mahkemenin sendikamız lehine verdiği karara dikkat çekerek, İSDEMİR’de çalışma barışına katkı sunmak için hazır olduklarını ifade etti.

Geçmişte İSDEMİR’de yaşanan yetki karmaşasının en çok çalışanları mağdur ettiğinin altını çizen Değirmenci, “Bu sürecin kaybedeni 3 yıldır sendikasız çalışmak zorunda bırakılan İSDEMİR çalışanlarıdır. Fakat Mahkeme, bugünkü aldığı kararla bu mağduriyete ‘artık dur’ demiştir. İSDEMİR ile Sendikamız arasında bugün itibariyle yepyeni, tertemiz bir sayfa açıldı. Bundan sonraki süreçte yapılacak olan; mahkeme kararının kesinleşmesiyle birlikte, İSDEMİR’in yöneticileriyle masaya oturarak, karşılıklı diyalog halinde üyelerimizi memnun edecek bir toplu iş sözleşmesi imzalamaktır” diye konuştu.

Genel Müdür Toker ise İSDEMİR’in bugünkü bulunduğu konumdan daha ilerilere taşınması için çalışma başlattıklarını, çalışanların azmi ve yetkili sendikanın desteğiyle İSDEMİR’i demir çelik sektöründe dünya devleri arasına sokmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Genel Başkanımız Değirmenci’nin Genel Müdür Toker Özcan’a hediye sunmasıyla ziyaret sona erdi.