16 Temmuz 2018

SENDİKAMIZDAN İSDEMİR ÇIKARMASI

 Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun ile birlikte sendikamızın kalelerinden İSDEMİR’de, üyelerimizi ziyaret etti.

Üç gün süren program kapsamında Genel Başkanımız Değirmenci, tezgâh başlarında üyelerimizle bir araya gelerek onlarla sohbet etti.


İlk gün İSDEMİR işyeri baştemsilciliğinde İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve şube yöneticileriyle bir araya gelen Değirmenci, daha sonra İSDEMİR İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Mesut Keyifli’yi ziyaret ederek sendikal çalışmalarımız ve İSDEMİR’ ile ilgili istişarelerde bulundu.

Daha sonra fabrika sahasına inen Değirmenci ve Altun, şube yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz eşliğinde üyelerimizle buluştu.

İlk olarak sıcaklığın çok yüksek olduğu Sıcak Haddehane Müdürlüğündeki üyelerimizle bir araya gelen Değirmenci, onlarla sohbet ederek yoğun sıcak karşısındaki çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Öğle saatinde yemekhanede üyelerimizle birlikte yemek yiyen Değirmenci, ardından buradaki üyelerimizle çay içerek sohbet etti.

Daha sonra İSDEMİR İtfaiye Şefliği ve Slap Stok Sahası Vardiya Odasında üyelerimizle görüşen Değirmenci, akşam da fabrika sahasında bulunan Yunus Emre Çay bahçesinde şube teşkilatımız ve üyelerimizle bir araya gelerek sendikal çalışmalarımız ve çalışma hayatındaki gelişmeleri ele alıp görüş alışverişinde bulundu.


İKİNCİ GÜN DE ZİYARETLER TAM GAZ DEVAM ETTİ

Genel Başkanımız Değirmenci, programın ikinci günü de İSDEMİR’deki ziyaretlerine hız kesmeden devam etti.

Mekanik ve Yardımcı Atölyeler Çelik Konstrüksiyon Atölyesinde üyelerimizle buluşan Değirmenci, daha sonra Mekanik Atölyelerine bağlı İmalat atölyesi-Refrakter Atölyesi- Bobinaj Atölyesi-Mekanik ve Sinter 3 Nolu işyeri sendika temsilciliği ile 2 Nolu Kok temsilciliğimizde, üyelerimizle sendikal faaliyetlerimiz hakkında istişarelerde bulundu.

Ardından üyelerimizle birlikte İSDEMİR Yüksek Fırınlar yemekhanesinde yemek yedikten sonra Yüksek Fırınlar Mekanik Bakım Atölyesinde verimli ve hoş bir çay sohbeti gerçekleştiren Değirmenci,  buradan Enerji Tesisleri Mekanik Bakım Vardiya Odasına geçerek üyelerimizle sohbet etti.

İkinci gün saha ziyaretlerinin son durağı Enerji Tesisleri Müdürlüğü oldu. Değirmenci, Enerji Tesisleri Elektrik Otomasyon, Türbin Kumanda Odası ve Gaz İşletme’deki üyelerimizi ziyaret etti.


ÜYEMİZİN ENGELLİ ÇOCUĞUYLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Genel Başkanımız Değirmenci, saha ziyaretinin ardından örgütlü olduğumuz MMK Dörtyol’da çalışan üyemiz İlker Güler ve ailesini ziyaret etti.

Değirmenci, fiziksel engeli bulunan üyemizin çocuğu Yiğit Eymen Güler’e sendikamız tarafından alınan arabayı aileye teslim etti.


ACISI BOL TATLI BİR AKŞAM

Daha önceki ziyaretlerinde üyelerimizin çiğköfte yemek için evlerine yaptıkları davetleri geri çevirmeyen Değirmenci, bu kez de İSDEMİR’de alınteri mücadelesi verene üyemiz Nusret Türk’ün Dörtyol’da bulanan evine misafir oldu.

Değirmenci, acılı çiğköfte eşliğinde üyelerimizle ve teşkilatımızla sohbet etti.


DEĞİRMENCİ, GÜNE ÜYELERİMİZLE BAŞLADI

Üçüncü gün de ziyaretlerini aralıksız sürdüren Genel Başkanımız Değirmenci, İSDEMİR Dökümler ve Çelikhane 1 Nolu Sendika Temsilciliğinde üyelerimizi ziyaret etti.

Değirmenci, Çelikhane Müdürlüğü Konvertör Kumanda Odasında da üyelerimizle bir araya gelerek burada döküm alım işlemini izledi. Değirmenci, daha sonra Kütük Döküm Bölümü, Sürekli Dökümler Slap Makine Kumanda Odası ve Makine Bakım Kalıp Atölyesini ziyaret ederek üç günlük programını tamamlanmış oldu.