7 Şubat 2018

SENDİKAMIZDAN, HAYATINI KAYBEDEN KARDEMİR’DEKİ ÜYELERİMİZİN AİLELERİNE DESTEK ZİYARETİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, hayatını kaybeden Karabük Kardemir’deki üyelerimizin ailelerine taziye ziyaretinde bulanarak moral verdi.

Genel Başkanımız Değirmenci, geçtiğimiz günlerde işyeri servis aracının kaza yapması sonucu hayatını kaybeden üç üyemizin ve Kardemir’de iş kazası sonucu vefat eden üyemizin ailelerini evlerinde ziyaret ederek, acılarına ortak oldu.

Değirmenci’ye ziyaretlerde, Sendikamızın Genel Mali Sekreteri Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreteri Ferhan Öner, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören ve şube yöneticilerimiz eşlik etti. 


Servis kazasında hayatını kaybeden üyelerimiz Yasin Çelikkafa, Osman Özdemir ve Saffet Toğlu’nun aileleriyle bir araya gelen Değirmenci ve sendikamız yöneticileri, daha sonra iş kazasında vefat eden Selami Uyanık’ın ailesini ziyaret etti. 


Yaşanan kazalardan dolayı üzüntüsünü dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, “Bu tür kazalar canımızdan can götürdü. Kardeşlerimizi kaybetmenin üzüntüsünü derinden hissediyoruz. Onlar, Çelik-İş ailemizin birer üyesiydi. Dolayısıyla biz de ailemizden birini kaybettik. Bundan sonra yapılacak olan hayatını kaybeden üyelerimizin bizlere emaneti olan ailelerine sahip çıkmaktır. Sendika olarak, sizleri yalnız bırakmamak, bizim en asli görevimizdir. Genel merkezimizle, şubemizle her daim yanınızda ve emrinizdeyiz” diyerek ailelere destek oldu. 


Bu zor süreçte yalnız olmadıklarını görmekten dolayı memnun olduklarını kaydeden aileler ise, ziyaretin kendilerine güç verdiğini ifade ettiler. 

ÖMER FARUK ÖZ VE KAMİL GÜLEÇ’E DE BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİ İLETİLDİ

Ziyaretlerin ardından Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz ve Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Güleç’i ziyaret ederek, başsağlığı dileklerini iletti. 


Benzer acıların bir daha yaşanmaması için her türlü işbirliğine ve desteğe hazır olduklarını belirten Değirmenci, “Bu yaşadıklarımız mutlaka takdiri ilahi. Ama ihmale ve tedbirsizliğe meydan vermeyecek şekilde önlemlerimizi almamız gerekiyor. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa, Çelik-İş olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.