14 Ocak 2017

SENDİKAMIZDAN ETİKETLİ ‘VATANA SAHİP ÇIKALIM’ MESAJI

Terör örgütlerinin ülkemize yönelik saldırılarını artırması üzerine Sendika olarak, teröre tepki niteliğinde bir adım attık.

Bugüne kadar terörün her türlüsünü lanetleyerek, üyelerine bu yönde çağrılar yapan Sendikamız, su sefer tepkisini araç camlarına yaptırılan etiketlerle gösterdi.

Üzerinde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘Sahipsiz vatanın batması haktır, Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır’ sözünün ve ‘Terörü lanetliyoruz” mesajının yer aldığı yapıştırmalı etiketler bastıran Sendikamız, on binlerce üyesine bunları göndererek araçlarının camlarına yapıştırılmasını istedi.

Bir sivil toplum örgütü olmanın gereği olarak, teröre karşı her zaman tepkilerini ortaya koyduklarını belirten Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Son dönemde adına ne derseniz deyin, ulusal ve uluslar arası birçok terör örgütü, bir yerden düğmeye basılmışçasına ülkemize saldırmaya, şehirlerimizi kan gölüne çevirmeye çalışıyor. Emniyet güçlerimiz ise bu hainlerle kahramanca mücadele ediyor. Biz de bu mücadelenin bir parçası olmak için böyle bir şey yaptık” diye konuştu.

 

“İnsanlarımızın birlik ve bütünlüğünün ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek için de Mehmet Akif Ersoy’un bir sözüne de etiketlerde yer verdik” diyen Değirmenci, “Biz millet olarak birlik olursak, hiçbir terör örgütü, hiçbir gizli el, hiçbir üst akıl, ülkemizi yıkamaz ve bölemez” dedi.