13 Ocak 2017

SENDİKAMIZDAN DİLOVASI MMK METALURJİ’YE ZİYARET

Örgütlü olduğumuz Hatay Payas’taki MMK Metalurji’yi geçtiğimiz günlerde ziyaret eden Sendikamız Genel Yönetim Kurulu, bu kez de Dilovası’ndaki MMK fabrikasında çalışan üyelerimizle buluştu.

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel ve Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Dilovası MMK Metalurji’de işyeri yetkilileri ve üyelerimizle bir araya geldi.

Sendika yönetimimize, Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç ve şube yönetimi ile Kocaeli Bölge Temsilcisi Erdal Yaldız ve sendika temsilcileri eşlik etti.
Program MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov ve Fabrika Müdürü Dursun Ali Yaşacan’ın ile yapılan görüşme ile başladı.

Görüşmede Çelik-İş Sendikası’nın ilke ve amaçları arasında, işçi ve işveren arasında uyumu ve uzlaşıyı sağlayıp, iş barışına katkı sunmak anlayışının yer aldığını kaydeden Sendikamız Genel Başkanı Değirmenci,  “Üyelerimizin her türlü hakkını gözetirken, MMK’nın da kaliteli ve verimli bir çalışma düzeni içinde işlemesi için gayret içerisinde olacağız” diye konuştu.

Kısa bir süre içerisinde ikinci kez bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov ise “Ortak paydamız çalışanlar. Onların refah ve mutluluğu için her zaman Çelik-İş Sendikası ile işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

ÜYELERİMİZLE KUCAKLAŞTIK

Daha sonra fabrikada üyelerimizi ziyaret eden Sendika yönetimimiz, tezgah başında ellerini sıktıkları üyelerimizin talep ve beklentilerini dinledi.

MMK Metalurji’deki üyelerimize hak ettikleri değeri vereceklerini söyleyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Bundan böyle gerek şube yöneticilerimiz olsun, gerekse de bizler, sürekli sizlerle iletişim halinde olacağız. Yaklaşan Toplu İş Sözleşmesi öncesinde sizlerle bir araya gelmemiz, doğru adımlar atmamızı sağlayacak” ifadelerini kullandı.
Üyelerimiz ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, sendika yöneticilerimizle toplu fotoğraflar çektirdi.