13 Temmuz 2017

SENDİKAMIZDAN BAŞ DÖNDÜREN ZİYARET TRAFİĞİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulu, İSDEMİR mitinginin ardından İskenderun’da bazı sivil toplum kuruluşlarına, siyasi partilere ve mülki idari amirlerine bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin başkanlığında Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner ve İskenderun şube yönetimimizin bulunduğu ziyaretlerde ilk durak, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk oldu.

Genel Başkanımız Değirmenci, Soytürk’e örgütlü olduğumuz İSDEMİR işyerinde yapılan miting ile ilgili vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

İskenderun Kaymakamı Soytürk ise son derece sıcak karşılamasıyla, Çelik-İş Sendikası’na kapılarının ve gönüllerinin her zaman açık olduğunu ifade etti.

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL’E ZİYARET

Kaymakamlık ziyaretinde gerçekleşen keyifli sohbetin ardından Genel Yönetim Kurulumuz İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile bir araya geldi. Seyfi Dingil, “İskenderun her yönden gelişen kalkınan bir sanayi şehridir. İşçilerimizde bu gelişmede ve kalkınmada büyük bir emek harcayarak önemli bir görevde bulunmaktadır. Ekonomimizin, sanayimizin ve tüm çalışma alanlarımızın en önemli yapı taşını oluşturan işçilerimiz, emeğin ve alın terinin her daim sembolü olmuşlardır. Çalışan, üreten ve emek harcayan işçilerimiz tüm dünyada olduğu gibi bölgemizde de ekonomik kalkınmanın asıl mimarlarıdır. Çelik-İş bizim evladımız, kültürümüz. İskenderun ve İSDEMİR deninde akla Çelik-İş geliyor. Sizler işçilerimizin dayanışması, sorunlarının çözülmesi anlamında önemli görevler üstleniyorsunuz. Bu anlamda her zaman sizlerin yanınızdayız” dedi.

Değirmenci, İskenderun’da yeni bir dönemin başladığını belirterek, “İskenderun Demir Çelik A.Ş’de (İSDEMİR) yetki karmaşası, Yargıtay’ın aldığı kararla son buldu. İSDEMİR’ de gelecek güzel günleri inşa etmeye talibiz. Bu haklı mücadelemizin yargı organları tarafından bir kez daha tescillenmesiyle birlikte besmelemizi çekiyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere, yeni bir başlangıç yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, sendikamızın Hatay ve İskenderun’a hizmet etmeye her zaman hazır olduğunu söyleyen Değirmenci, “Biz Karabük’te doğup, İskenderun’da büyüyen bir sendikayız. Konfederasyonumuz Hak-İş’ten aldığız güçle Türkiye’nin sayılı sendikaları arasına girdik. Dolayısıyla bu potansiyelle buralarda hizmet noktasında her türlü desteğe ve çalışmaya hazırız” diye konuşu.

GENEL YÖNETİM KURULUMUZ PARTİ TEŞKİLATLARIYLA BİRARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Yönetim Kurulumuz ve İskenderun şube yönetimimiz daha sonra Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik’le bir araya geldi.

Ziyaretlerde Başkanımız Değirmenci, İskenderun’a yeni bir Çelik-İş’i getirdiklerini, sendikamızın hızlı bir başlangıç yaparak yoluna emin adımlarla devam ettiğini kaydetti. Değirmenci, “Çelik-İş Kardemir’de kurulmuş ama sizlerin katkısıyla burada da büyüyüp gelişen güçlenen ve Türkiye’ye yayılan bir işçi sendikasıdır. Bu sendika, Karabük ve İskenderun’da çalışmakta olan emekçi kardeşlerimizin sendikasıdır. Siyasi partiler de bu ülkenin ve bizim baş tacımızdır. Geçmişte yaşanan aksaklıklar ve ayrımlara bugün müsaade etmeyeceğiz. Çelik-İş Sendikası olarak bir sorun varsa tartışabilen, kimseyi ötekileştirmeyen, kimsenin siyasi anlayışa bakmaksızın her şeyi konuşabilen bir anlayışla yola çıktık. Bugün ziyaret ettiğimiz partilere gönül vermiş işçi ve emekçi kardeşlerimizin de hiçbirinin yeri diğerinden farklı değil. Bir sivil toplum örgütü olarak siyasi partilerimizin ülke yararına aldıkları bütün kararları sonuna kadar desteklemeye hazırız. 
Biz herhangi bir siyasi partiden gelecek olumlu taleplere açığız. Bizim hiç kimseyle bir sorunumuz yok. Burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyız. Gittiğimiz her ilde de aynı sıcaklığı bize yaşatan bütün yönetimlere teşekkür ediyorum. Memleket için koşan yorulan herkese başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

İSKENDERUN GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİK

Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz daha sonra İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Değirmenci, yerel basının önemine dikkat çekerek, “Basın bizleri kamuoyuyla buluşturan, yapmış olduğumuz faaliyetleri halkımıza ve emekçi kardeşlerimize duyurulmasını sağlayan kıymetli bir aracımız” dedi.

Cıncık ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinin ardından Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne vekalet eden Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak’ı makamında ziyaret etti.
Değirmenci, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüne dikkat çekerek, 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız çağrısında bulundu. Genel Başkanımız Değirmenci 15 Temmuz gecesi kaybettiğimiz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

Darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren sendikamızın ve tüm teşkilatımızın demokrasi nöbetinde olduklarını kaydeden Değirmenci, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve milletimizin kararlı duruşuyla destan yazıldığının, bu sene 15 Temmuz’un yıldönümünde de Çelik-İş ve Hak-İş olarak tüm illerimizde 15 Temmuz’u Anma Programlarına katılarak yedi yirmidört demokrasi nöbetlerinde yer alacağımızı bildirdi.

Sendikamızın Yönetim Kurulu son olarak İskenderun Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen’i ziyaret ederek ülke ve bölge ekonomisine dair sohbet etti.