25 Haziran 2021

SENDİKAMIZDAN AKDENİZ’DE YOĞUN ZİYARET TRAFİĞİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci başkanlığında Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun ve Adana bölgesinde 4 günlük yoğun bir ziyaret trafiği gerçekleştirdi.

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner ve Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu Akdeniz bölgesinde üyelerimizden teşkilatımıza, bürokrasiden yerel yönetimlere ve işveren vekillerine kadar bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, program kapsamında ilk olarak İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı makamında ziyaret etti.

İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve Şube yöneticilerimizin de eşlik ettiği ziyarette, İskenderun özelindeki gelişmelerden sendikamızın bölgedeki faaliyetlerine kadar birçok konuda istişarelerde bulunup, Tosyalı’ya çalışmalarında başarılı olması temennisi iletildi.

Görüşmede, Genel Başkanımız Değirmenci, Sendikamız ile İskenderun Belediyesinin koordineli bir şekilde çalışarak, şehrin ve emekçilerin sorunlarının çözümü noktasında işbirliği yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti diye getirdi.

Belediye Başkanı Tosyalı ise ziyaretten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, Özçelik-İş Sendikası ile ciddi bir işbirliğiyle çalışmanın önemine vurgu yaptı.

İSDEMİR’DE ÜYELERİMİZDEN SICAK KARŞILAMA

Genel Başkanımız Değirmeci ve Genel Yönetim Kurulumuz daha sonra, Şube yönetimimizle birlikte İSDEMİR’deki üyelerimizle buluştu.

Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun saha ziyaretlerinin ilkini İSDEMİR’de Çelikhane ile Mekanik ve Yardımcı Atelyeler Yemekhanelerinde üyelerimizle buluşarak gerçekleştirdi.

İSDEMİR’de geçtiğimiz günlerde iş kazasında hayatını kaybeden üyemiz Gökhan Seviçin’in, Kok Fabrikaları 4.Batarya’da birlikte alın teri akıttığı çalışma arkadaşlarını da ziyaret eden Genel Yönetim Kurulumuz, üyelerimize başsağlığı dileklerini, üzüntülerini ve aynı acıların bir daha yaşanmaması temennisini iletti.

Saha ziyaretlerinin son durağı ise İSDEMİR Sıcak Haddehane Yemekhanesindeki üyelerimiz oldu. Saha ziyaretlerinde, geçtiğimiz günlerde imzalanan İSDEMİR toplu iş sözleşmesine ilişkin üyelerimize açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Değirmenci, burada genel bir değerlendirme konuşması yaptı.
İSDEMİR emekçisiyle hasret gidermek için bu ziyaretleri yaptıklarını kaydeden Değirmenci, “Pandemi nedeniyle epeydir, siz İSDEMİR’in çelik bilekli yiğitleriyle bir araya gelememenin eksikliğini gidermek için bugün buraya geldik. Toplu iş sözleşmenizin de hayırlı olmasını diliyorum. Her geçen gün buradaki huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik soframızı genişletiyoruz. Bugün hiçbir ayrım gözetmeden hepinizi Özçelik-İş Sendikasının şemsiyesi altında mutlu görmekten dolayı büyük bir sevinç içerisindeyiz. İSDEMİR’i akıttığınız alınteriyle başarıdan başarıya koşturmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bizler de, sizlerin hak ve menfaatlerinizin korunup, geliştirilmesi için canla başla çalışıyoruz. Kazancınızın artması, bu kazancınızı ailenizle huzur içerisinde harcamanız için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Bugün bizleri bağrınıza bastığınız, birlik ve beraberliğimize sahip çıktığınız için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuzu adeta bağrına basan İSDEMİR’deki üyelerimiz, Değirmenci’nin yaptığı konuşmasını da sık sık alkışlarla keserek, duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Saha ziyaretlerinin ardından Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz ve Şube yönetimimiz İSDEMİR Genel Müdürü Mesut Keyfli ve ekibine nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Görüşmede. İSDEMİR’deki mevcut durum değerlendirmesi yapılarak, üyelerimizin ve İSDEMİR’in geleceğine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

YENİ ŞUBE BİNAMIZDA İSKENDERUN TEŞKİLATIMIZLA BİR ARAYA GELİNDİ


Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun Şube yönetimimiz ve temsilcilerimizle şubemizin yeni hizmet binasında bir araya geldi.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik anlayışının hakim olduğu toplantıda sendikamızın aydınlık geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.
Burada İskenderun teşkilatımıza yönelik bir konuşma yapan Değirmenci, “Geçmişte bu bölgede ne büyük acılar yaşandığını biliyorum. Artık o günler geride kaldı. O’cu, bu’cu demeden herkesi kucaklayarak inşa ettiğimiz kardeşlik halkamızı büyütmeye devam edeceğiz. Bu bölgedeki huzur ve kardeşlik ortamının bozulmasına da asla müsaade etmeyeceğiz. Sizlerin de bu yönde yapacağınız çalışmalarla bu güzel günlere katkı vermeye devam etmenizi istiyorum. Artık bu bölgede kaybeden kimse olmayacak. Emekçiler kazanacak, işyerlerimiz kazanacak” ifadelerini kullandı.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Şube Başkanımız Mehmet Güngör ise, “İskenderun bölgesindeki işyerlerinde Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuzun desteğiyle çalışmalarımızı sorunsuz bir şekilde yürütüyoruz. Şubemizin gıptayla bakılan yeni hizmet binasını bizlere hediye eden, başta İSDEMİR sözleşmesi olmak üzere her türlü çalışmamızda bize katkı sunan Genel Başkanımıza ve Genel Yönetim Kurulumuza şükranlarımı sunuyorum. Genel Başkanımızın liderliğinde güzel günleri inşa etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

HER KESİMİN KATILDIĞI ANLAMLI AKŞAM YEMEĞİ


Temsilciler buluşmasının ardından Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz ile Şube yönetimimiz, her kesimden katılım olduğu akşam yemeği organizasyonuna katıldı.

Değirmenci başkanlığındaki heyetimiz, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, örgütlü olduğumuz işyerleri İSDEMİR, MMK Metalurji, Ekinciler ve Yolbulan’ın yöneticileriyle akşam yemeğinde buluştu.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen yemekte, İskenderun ve bölgedeki emekçiler başta olmak üzere birçok konuda istişarede bulunuldu.

ZİYARETLER HIZ KESMEDİ


Programın ikinci gününde ise Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rızkullah Terbiyeli ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Hem bölgedeki hem de ülke genelindeki sendikal çalışmalarımızın geldiği önemli noktanın aktarıldığı görüşmede birçok başlıkta görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra saha ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, şube yöneticilerimizle birlikte Hatay Dörtyol’daki MMK Metalurji’de alınteri akıtan üyelerimizle önümüzdeki aylarda başlayacak toplu iş sözleşmesi süreci öncesinde bir araya geldi.
MMK’daki üyelerimize seslenen Değirmenci, “MMK’nın büyüyüp gelişmesinde emekçi kardeşlerimizin katkısı büyüktür. Pandemi döneminde bile dur durak bilmeden çalışarak, hem işyerinize hem de ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağladınız. Yaklaşan toplu iş sözleşmemizin hazırlık çalışmalarını başlatmış durumdayız. Hem sizlerin talep ve beklentilerini hem işletmemizin mevcut durumu hem de bugünün şartları göz önüne alarak, geçmişte olduğu gibi yine sizlere güzel bir sözleşme hediye etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra MMK Metalurji’de Genel Müdür Denis Kvasov ile bir araya gelen heyetimiz, görüşmede yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı çalışma anlayışıyla işyerimizi büyütme girişimlerini desteklediğimizi ifade etti.

MMK Metalurji’deki temasların ardından Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun Kaymakamımız İskender Yönden’i makamında ziyaret etti. Görüşmede, zorlu pandemi koşullarında sendika olarak her zaman devletimizin yanında olduğumuz, emekçi şehri İskenderun’u ilgilendiren her konuya katkı sunmaya devam edeceğimiz ifade edildi.

TEMSA İŞÇİSİ GENEL YÖNETİM KURULUMUZ BAĞRINA BASTI

Üç gün süren yoğun İskenderun programı sonrasında Adana’ya geçiş yapan Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın ve şube yöneticilerimizin eşliğinde, TEMSA’nın CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu’nu ve ekibini ziyaret etti. Görüşmede, Pandemi koşullarında ulaşım ve metal sektörünün geldiği aşama, işyerimizdeki mevcut durum ve gelişmeler değerlendirildi.

Ardından Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Adana Şube yönetimimiz ve temsilcilerimizle şubemizin yeni hizmet binasında bir araya geldi. Üyelerimizin alınteri akıttığı işyerlerimizdeki gelişmelerin ve sendikal çalışmaların ele alındığı buluşmada Şube Başkanımız Aydın, Adana şubemizin çalışmaları hakkında bilgi verirken, Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuza hem yeni şube binası için hem de bugüne kadar sorunların çözümü noktasında ve imzalanan toplu iş sözleşmelerinde verdikleri katkı için teşekkür etti.

Görüşmelerin ardından Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Adana Şubemiz ile birlikte TEMSA’daki üyelerimizi çay molasında ziyaret etti.

Samimi ve sohbet havasında geçen ziyarette Değirmenci, üyelerimize yönelik “TEMSA emekçisi olarak geçmişte yaşadığımız zor günlerin ardından TEMSA’daki huzur ve güven ortamını bizlere gösteren Allah’a şükürler olsun. TEMSA’nın yaşaması için elimizden geleni yaptık. Her türlü girişimde bulunmaktan geri durmadık. Bugün işinizin başında sizleri görmüş olmaktan dolayı büyük mutluluk içerisindeyim. İnşallah yaklaşan toplu iş sözleşme sürecinizden de daha önce olduğu gibi yine alnımızın akıyla çıkacağız” diye seslendi.

Heyetimiz son olarak Konfederasyonumuz Hak-İş’in Adana İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Abdurrahman Yücel ve ekibini ziyaret etti. Kardeş sendikalarımızın yöneticilerinin de katıldığı görüşmede çalışma hayatından sendikal faaliyetlerimize kadar birçok konuda görüş alışverişinde bulunuldu.

Bu ziyaretle birlikte 4 günlük İskenderun ve Adana programı son buldu.