29 Ocak 2019

SENDİKAMIZDAN AKDENİZ’DE GÖVDE GÖSTERİSİ

5 GÜNDE 14 EV ZİYARETİ VE 5 AYRI ÇAY SOHBETİNDE BİNLERCE ÜYEMİZLE BİR ARAYA GELİNDİ


 

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Akdeniz bölgesinde gerçekleştirdiği beş günlük ziyaretler kapsamında bölgede adeta Özçelik-İş rüzgârı estirdi. 

Bu çerçevede Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel ve Ferhan Öner, Hatay ve Osmaniye’de, fabrika ortamında, yemekhanelerde, ev ziyaretlerinde, geniş katılımlı çay sohbetlerinde binlerce üyemizle bir araya geldi. 

Öte yandan işveren ve işveren vekilleri ve sivil toplum kuruluşları da ziyaret edilerek bölgenin nabzı tutuldu. 

Ziyaretlerde Genel Yönetim Kurulumuza, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve şube yönetimimiz ile işyeri temsilcilerimiz eşlik etti. 

Bu kapsamda Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun’da faaliyet gösteren İSDEMİR’de saha ziyaretleri kapsamında farklı günlerde sırasıyla Sıcak Haddehane Müdürlüğü yemekhanesinde, Kangal Haddehanesinde, Sinter Müdürlüğünde, 4. Yüksek Fırın yemekhanesinde ve sahada, Kok Müdürlüğünde yüzlerce üyemizi ziyaret edip, tozun içinde, ateşin başında, kumanda odalarında alınteri akıtan üyelerimizin ellerini sıkıp, çay içip, sohbet etti. 


Saha ziyaretlerinin son durağı ise Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Platinum işyerindeki üyelerimiz oldu. Genel Başkanımız Değirmenci, buradaki üyelerimizi de ateşin başında çalışırken ziyaret edip, ardından yemekhanede üyelerimizle birlikte yemek yedi. 

14 AYRI ÜYEMİZE EVİNDE ZİYARET 

Genel Başkanımız Değirmenci ve beraberindeki Genel Yönetim Kurulumuz, program çerçevesinde beş günde 14 ayrı üyemizin evine misafir oldu. 


Ziyaretlerin ilk gününde Genel Başkanımız Değirmenci,  MMK Metalurji’de alınteri akıtan üyemiz Mehmet Uyar’ın Payas’taki evine ve sofrasına misafir oldu.

Daha sonra İSDEMİR’deki üyemiz Şevket Yıldırım’ın lojmanlardaki evine geçerek, burada üyemiz ve ailesiyle kahve içip sohbet etti. 

Değirmenci ve beraberindeki heyetimiz, ikinci gün ise İSDEMİR çalışanı üyemiz Sayim Karatepe’yi evinde ziyaret ederek, Karatepe’nin yenidoğan Ömer Asaf isimli evladını görmeye gitti.

Akşam ise İSDEMİR’de çalışan üyemiz İbrahim Bulucu’nun Dörtyol’daki evine giderek, çiğköfte sohbetine katıldı.

İSDEMİR Sürekli Döküm Atölyesinde alınteri akıtan üyemiz İbrahim Sağır’ın evine yapılan ziyaretle gün tamamlanmış oldu.

Değirmenci, daha sonraki günlerde sırasıyla İSDEMİR’deki üyelerimiz Mustafa Gül, Ayhan Cingöz, Halil Bilge ve İbrahim Selimoğlu’nun evlerine misafir olup, yemek yiyip, çay içip, üyelerimiz ve aileleriyle sohbet etti.


Ziyaretlerin son gününde ise Değirmenci, MMK Metalurji’de çalışan üyemiz Yunus Karaca’nın, Osmaniye Platinum işyerinde alınteri akıtan üyemiz Ergün Dövüşcü’nün ve son olarak İSDEMİR’de üyemiz Şamil Üstün’ün evine misafir oldu.

ÜYELERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADI

Genel Başkanımız Değirmenci, sadece birlik ve beraberliğe katkı sunması amacıyla yaptığı ev ziyaretlerine ek olarak, rahatsızlığı ve cenazesi bulanan üyelerimizi de evlerinde ziyaret ederek, zor günlerinde onları yalnız bırakmadı. 


Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, İskenderun Şubemizin eşliğinde ilk olarak, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süredir tedavi gören İSDEMİR’deki üyemiz Özgür Benli’yi ziyaret ederek, acil şifalar diledi. 

Daha sonra annelerini ebediyete uğurlayan İSDEMİR’deki üyelerimiz Adem Toprak-Ramazan Toprak kardeşleri İskenderun-Bekbele Mahallesindeki evlerinde ziyaret ederek, taziye dileklerini iletti.

Son olarak MMK Metarlurji’de alınteri mücadelesi verirken iş kazası geçiren ve bir süredir tedavi gören üyemiz İbrahim Çetin’i Osmaniye’deki evinde ziyaret edip, maddi-manevi her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

BEŞ AKŞAMDA BİNDEN FAZLA ÜYEMİZLE BULUŞTU

Saha ve ev ziyaretlerinin yanı sıra Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, bölgede bulundukları süre boyunca her akşam farklı mekânlarda binden fazla üyemizle çay sohbetlerinde bir araya geldi. 


Sırasıyla Payas Falez Restaurant’ta, Dörtyol Turunçgiller Parkında, İskenderun Sahil Down Kafe’de, Denizciler Bayırlı Restaurant’ta ve Osmaniye Kahve Deryası Kafe’de, İSDEMİR, MMK Metalurji, Ekinciler, Yolbulan ve Platinum işyerlerindeki üyelerimizle çay sohbeti gerçekleştirdi. 

Değirmenci, buradaki çay sohbetlerinde bir konuşma yaparak, “Yeni Türkiye’nin Yeni Özçelik-İş’i parolasıyla çıktığımız bu yolda, üyelerimizin refah ve mutluluğu için yılmadan yorulmadan çalışıyoruz. Bugün de buraya yük olmaya değil, yük almaya, gönüller yapmaya geldik” diye konuştu.


İŞVERENLERLE GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Temaslar kapsamında Değirmenci ve heyetimiz işverenleri de ziyaret ederek, üyelerimizin refah ve mutluluğunun daha da artırılması için görüşmeler gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, İSDEMİR Genel Müdürü Mesut Keyifli ve yönetim kadrosuyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

İlerleyen günlerde OYAK Maden Metalurji Grup Başkanı Toker Özcan ile de bir araya gelindi. Genel Müdür Mesut Keyifli’nin de hazır bulunduğu bu ziyarette üyelerimizin mevcut durumu başta olmak üzere metal sektörü ve çalışma hayatı hakkında değerlendirmede bulundu. 

İşveren görüşmeleri kapsamında MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov ile bir araya gelinerek, üyelerimizin talep ve beklentileri istişare edildi.  

Son olarak Osmaniye Bölge Başkanımız Mehmet Gündüz eşliğinde Platinum Genel Müdürü Ashish Saxena ziyaret edildi. 


BÖLGENİN SORUNLARI ELE ALINDI

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, saha ve ev ziyaretleri ile üyelerimizle çay sohbetlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve siyasilerle de bir araya gelerek bölgenin sorunlarını ele aldı.

Bu kapsamda özel çalışma ofisinde AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ziyaret edilirken, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık ve yönetim kurulu üyeleriyle cemiyet binasında bir araya gelindi.

“KARDEŞLİK SOFRAMIZ BEREKETLENDİKÇE BEREKETLENİYOR”

Beş günlük ziyaret programını değerlendiren Genel Başkanımız Değirmenci, “Bu ziyaretlerimizdeki samimiyet, içtenlik ve muhabbet, Özçelik-İş Sendikanın büyük bir aile olduğunu bir kez daha göstermiştir. Gelecek daha güzel günlerin inşasında bu ziyaretlerimiz kritik önem taşıyordu. Üyelerimiz bizleri bağrına basarak bizlere sevgilerini göstermiş ve bizleri fazlasıyla mutlu etmişlerdir. Birlik ve beraberliğimiz, kardeşlik soframız bereketlendikçe bereketleniyor. Bu güzel ortama katkı sunan ve bizlere gönüllerini açan başta üyelerimiz olmak üzere, teşkilatımıza, işveren ve vekillerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, programların ardından son gün Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın ve Şube Yönetimimizle bir araya geldi.