1 Şubat 2018

SENDİKAMIZDAN AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MAHİR ÜNAL’A ZİYARET

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci beraberindeki Genel Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ı AK Parti Genel Merkezinde ziyaret etti. 

Ziyarette Sendikamızın Genel Mali Sekreteri Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreteri Ferhan Öner ve İstanbul Havacılık Şube Sekreteri M. Serhat Ünal hazır bulundu. 

Ülkemiz ve dünya gündemine ilişkin görüş alışverişinin bulunulduğu görüşmede, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci, sendikamızın yaptığı çalışmalar hakkında Ünal’a bilgi verdi. 

Çelik-İş Sendikası’nın her geçen gün büyüdüğüne ve Türkiye’nin sendikası haline geldiğine dikkat çeken Değirmenci, “Sendikalaşmanın önündeki engellere rağmen, Çelik-İş ve Hak-İş’i büyütmek için canla başla çalışıyoruz. Özellikle işverenlerin sendikacılığa karşı olumsuz bakış açılarının kırılması için büyük mücadele veriyoruz. Yeni bir anlayışla, yeni bir sendikal heyecanla, işçisiyle işvereniyle ve sendikasıyla aynı istikamette ilerlediğimizi anlatmaya çalışıyoruz” dedi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise, sendikaların Araştırma Geliştirme çalışmalarına ağırlık vermesi gerektiğine dikkat çekerek, sendikalaşmanın bu şekilde önünün açılabileceğini kaydetti. 

Görüşmenin sonunda Genel Başkanımız Değirmenci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal’a, sendikamız Çelik-İş’in ambleminin bulunduğu ahşap duvar saati ile gümüş el işlemeli ve rahleli Kuran-ı Kerim takdim ederken, Ünal da, Genel Başkanımız Değirmenci’ye üzerinde AK Parti ambleminin bulunduğu dekoratif bir tabak hediye etti.