19 Ekim 2017

SENDİKAMIZDAN 600’DEN FAZLA ÖĞRENCİYE BURS

 

 

SENDİKAMIZDAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK


Sosyal sendikacılık alanında büyük fark oluşturan Sendikamız Çelik-İş, üyelerimizin çocuklarına bu yıl da burs desteğine devam kararı aldı. 
 
Sendikamızın Genel Yönetim Kurulunun kararıyla, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Türkiye’de bulunan üniversitelere girmeye hak kazanan sendikamıza üye işçilerin çocuklarına burs verilecek.


Öğrencilere Ekim 2017-Mayıs 2018 tarihleri arasında her ay 150 lira burs ödemesi yapılacak.

Sendikamız, yapılan değerlendirmeye göre; mevcut burs alan öğrenciler ve yeni burs almaya başlayacaklarla birlikte bu eğitim öğretim yılında toplamda 600’den fazla öğrenciye burs vererek destek olacak. 

“İŞÇİ ÇOCUĞUNA DESTEK OLMAK VAZİFEMİZ”

“Fabrikalarda alınteri akıtarak çocuklarını okutmak için çabalayan üyelerimize destek olmak bizim öncelikli vazifemizdir” diyen Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Dev eğitim seminerleriyle, lokal bazda işyeri eğitimleriyle alanında uzman hocalarımız aracılığıyla üyelerimizi ve teşkilatımızı yıl boyunca eğitimlerden geçiriyoruz. Bu, eğitime ne kadar önem verdiğimizin bir göstergesidir. Bu doğrultuda üyelerimizin üniversitede okuyan, geleceğin mühendisi, bürokratı, hekimi ve öğretmeni olacak çocuklarımızın eğitimlerine bir nebze de olsa katkı sunmak istiyoruz” dedi. 

Metal işkolunda çalışan işçilerin Çelik-İş’e olan ilgisinin her geçen gün arttığını kaydeden Değirmenci, “Bu yıl 6 bine yakın işçi, Çelik-İş’e üye oldu. Her geçen gün artan üye sayımıza paralel olarak burs verdiğimiz öğrenci sayımız da artış gösteriyor. Geçtiğimiz yıl 450 öğrenciye burs verirken, bu yıl 600’den fazla öğrencimize burs desteği sağlayacağız. Bizim en büyük kazanımımız ise bu çocuklarımızın üniversiteden mezun olduklarında her birinin iyi bir iş sahibi ve vatana millete hayırlı bir vatandaş olmalarıdır” diye konuştu.