9 Ekim 2015

Sendikamız ve Kardemir A.Ş.’den Anlamlı Kan Bağışı “Çeliğe Su, İnsana Kan”

Sendikamız, Kardemir A.Ş. Türk Kızılayı Karabük Şubesi ve Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen kan bağışı etkinliği başladığı ilk dakikalardan itibaren yoğun ilgi gördü. Sendikamız Genel Başkanı Cengiz GÜL, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep AKYEL, Sendikamız Karabük Şube Yönetimi, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Uğur Yılmaz, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek’in ve Üyelemizin katılımıyla başlayan kampanya beş gün sürecek. Türk Kızılayı, bağış olarak aldığı kanlarla Türkiye’nin dört bir tarafındaki hastalara şifa dağıtacak.

“Verdiğimiz kan hayat kurtarmaktadır”
 
KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende  konuşan Genel Başkanımız Cengiz GÜL Sadece insanda olan bir değeri tekrar insana sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını,  Verdiğimiz kan bir gün bir yerde, birisine hayat verecektir. Verdiğimiz kan hayat kurtarmaktadır. Bu bizi mutlu ediyor.” ifadesini kullandı.

 Çeliğe Su İnsana Kan
KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Uğur YILMAZ, önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Hastalık veya kazalar sonrası kana büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Yılmaz, “Kanın yeri başka bir şeyle doldurulamıyor. Kan özel ve kıymetli bir ilaç. Tek kaynağı var, o da insan. ‘Çeliğe Su, İnsana Kan’ sloganımızla verilecek kanlar can kurtaracak.” dedi.

 “Kan bağışı yapan herkese teşekkürler”
 Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer de kan bağışının çok önemli olduğuna değinerek, “Kanın bir örneği yapılamaz. İstediğiniz kadar paranız olsa da hiçbir teknoloji kan yapamaz. Bunu sadece insan bedeninden alabilirsiniz. Avrupa’da kan bağışını vatandaşlar para karşılığı yapıyor. Bizim ülkemizde insanımız bedelsiz olarak veriyor. Bu Türk insanın önemli bir meziyetidir. Kanın kime gideceğini bilmeden kan veriyoruz. Bu önemli konuda desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini dile getirdi.