30 Ocak 2024

SENDİKAMIZ ÖZÇELİK-İŞ İLE ANADOLU MEKTEBİ VAKFI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Anadolu Mektebi Vakfı ile HAK-İŞ Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikası ve Özçelik-İş Sendikası arasında İşbirliği Protokolü HAK-İŞ Genel Merkezinde imzalandı.

İmza törenine, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Sendikamızın Genel Başkan Vekili Bayram Altun, Anadolu Mektebi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Devlet Sert, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kılıç, Şerafettin Koç, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcıları Fatma Zengin, Av. Hamdi Abdullah Koçoğlu, Anadolu Mektebi Vakıf Yönetim Kurulu ve çok sayıda misafir katıldı.

İşbirliği protokolü kapsamında, Anadolu Mektebi Vakfı ile Sendikamız arasında, yurt içinde ve yurt dışında eğitim, öğretim, edebiyat, kültür, sanat gibi alanlarda işbirliği gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Programda konuşan HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan, Anadolu Mektebi Vakfı’nın gerçekleştirmiş olduğu projelerin önemli ve değerli olduğunu vurguladı. Arslan, “Projenin gerçekten HAK-İŞ’in hedeflerine de uygun bir proje olduğunu düşünüyorum” dedi.
Sendikacılığa kültür ve sanat damarları açmaya çalışıldığının altını çizen Arslan, “Sendikal mücadeleyi kuru ve kaba bir üslupla değil, bir kültür-sanat bakış açısıyla medeniyet değerleri üzerinden yürüyerek farklı bir zemine oturtmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
İmza töreninde bir konuşma yapan Genel Başkan Vekilimiz Bayram Altun ise yaptığı konuşmada protokolü içeriğine dikkat çekerek, “Hak-İş Konfederasyonumuzun öncülüğünde Sendikamız ile Anadolu Mektebi Vakfı arasında imzalayacağımız bu protokolün amacı, sendikamızın üyeleri ve aileleri ile gençlerin eğitim ve okuma yoluyla gelişimini sağlamak, yurt içinde ve yurt dışında eğitim, öğretim, edebiyat, kültür ve sanat gibi alanlarda iş birliğini gerçekleştirmektir” diye konuştu.

Protokolün birçok alanda işbirliğini kapsadığını belirten Altun, “Eğitim sürecinin hayat boyu gerçekleştiği bilinciyle, milli, manevi, ahlaki, kültürel değerleri önceleyen, eserlerinde toplumu yansıtan, Türkçenin doğru kullanımına örnek teşkil eden edebiyatımıza yön vermiş şahsiyetleri ve eserleri tanıtıcı nitelikte ortak eğitim faaliyetleri, kültürel ve sanatsal panel, seminer, sergi, konser, tarihi-kültürel mekânlara gezi gibi etkinlikler düzenlemek, mektep programı kapsamında yurt içinde ve yurt dışında yapılan okumalar için ihtiyaç duyulan kitapların temini konusunda destek sağlamak, düzenlenen panel, seminer, sergi, konferans vb. etkinliklerde sendikaya ait mekanların tahsisi, teknik araç ve gereçlerin tedariki, öğrenci bildiri ve kitaplarının basımı konularında destek sağlamak için imzalanan bu Protokolün Konfederasyonumuza, Özçelik-İş Sendikamıza, Üyelerimize ve Anadolu Mektebi Vakfı’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.” dedi.

Programda Anadolu Mektebi Vakfı Başkanı Sami Güçlü de, Vakıfın çalışmaları ve protokolün içeriğine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından imzaların atılması ve toplu fotoğraf çekimiyle imza töreni son buldu.