30 Temmuz 2020

SENDİKAMIZ ÖZÇELİK-İŞ GÜÇLÜ BÜYÜMESİNDE HIZ KESMEDİ

Sendikamız Özçelik-İş’in son yıllarda yakalamış olduğu üye bazlı büyüme başarısı Temmuz 2020’de de hız kesmedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından işkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2020 Temmuz ayı istatistikleri yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan istatistiklere göre Özçelik-İş, özellikle Covid-19 virüsünün çalışma hayatında ve sendikal yaşamda neden olduğu tüm zorluklara rağmen büyüme ivmesini sürdürdü. 

Sendikamızın, işkolumuzdaki diğer sendikalara nazaran üye sayısını artırması da dikkat çekti. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Özçelik-İş’in Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Son yıllarda ortaya koymuş olduğumuz projeler, birbirinden başarılı toplu iş sözleşmeleri, sendikamızı ileriye taşıyan yenilikçi çalışmalar, milli ve manevi değerlerimizi gözardı etmeyen sendikal duruşumuz, sendikamızın üye sayısının doğrudan artmasını sağlamıştır” diye konuştu.

“Diğer yandan sendikasız, iş güvencesiz, zor şartlarda çalışanların Özçelik-İş ailesine daha kolay girmelerini sağlamak için kurmuş olduğumuz örgütlenme uzmanı kadromuz da sahada yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyor” diyen Genel Başkanımız Değirmenci, “Konfederasyonumuz Hak-İş’ten Genel Merkez yöneticilerimize, şubelerimizden teşkilatımıza kadar herkes Özçelik-İş’i büyütmek için canla başla çalışıyor. Bu başarının yakalanmasında emeği geçen başta teşkilat mensuplarımız olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Özçelik-İş ailesine yeni katılan tüm üyelerimize hoş geldiniz diyor, emeğinden başka sermayesi olmayan tüm metal işçilerini Hak-İş ve Özçelik-İş çatısı altında buluşmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.