16 Ekim 2023

SENDİKAMIZ İSRAİL’E TEPKİ MİTİNGİNE KATILDI

Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Mustafa Kılıç, Aydın Baysal, Genel Sekreterimiz Ahmet Çolak ve beraberindeki personellerimizle birlikte, Konfederasyonumuz HAK-İŞ, MEMUR-SEN, AGD, İHH, Önder Derneği, TÜGVA ve Cihannüma’nın katılımlarıyla gerçekleştirilen “Soykırıma Hayır! Filistin’e Destek Siyonizme Lanet” mitingine katıldı.
Anıt Park Meydanı, İşgalci Siyonist İsrail’i protesto etmek için Filistin ve Türk bayrağı taşıyan on binlerce katılımcı tarafından hınca hınç dolduruldu.

Mitingde alanı dolduran on binlerce kişiye seslenen Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkanı Mahmut Arslan; “Kadim şehir, ezeli ve ebedi başkentimiz Kudüs için, ilk kıblemiz, isramız ve miracımız Mescid-i Aksa için, Filistinli, Gazzeli kahramanlar için, izzetimiz ve onurumuz için buradayız. Filistin halkının acısını kurşun yarası gibi yüreğinde taşıyan, vicdan sahibi asil insanlar burada. İşte bu meydanda, hep bir ağızdan ‘Filistin’e Destek, Siyonizme Lanet’ diyoruz. Sizleri HAK-İŞ adına hüzünlü ama bir o kadar da umutla, muhabbetle, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” dedi.

Filistin, Gazze ve mukaddes şehir Kudüs için, Filistin’de yaşanan zulme dur demek için bir araya gelindiğini kaydeden Arslan, uluslararası hukukun çiğnendiğine dikkat çekti.