12 Aralık 2018

SENDİKAMIZ HAK-İŞ’İN KADIN ÇALIŞANLARIN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve beraberindeki Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun ve Ferhan Öner ile birlikte Konfederasyonumuz Hak-İş’in “Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi” kapanış toplantısına katıldı. 

Proje kapsamında Türkiye’nin 7 ayrı ilinde kadın çalışanların eğitilmesiyle sona eren projenin kapanış toplantısı, Ankara’da gerçekleştirildi.

Programa, Sendikamızın Genel Yönetim Kurulunun yanı sıra Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe Kardaş Ergezen, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve çok sayıda üyemiz katıldı. 


Toplantıda bir konuşma yapan Arslan, Hak-İş olarak Türkiye’deki işçi ve memur konfederasyonları arasında kadına yönelik en çok proje yapan Konfederasyon olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bunu yeterli bulmuyoruz, daha da artırmamız gerekiyor. Yaptığımız projeleri her yıl daha da geliştirmek istiyoruz. Ulusal düzeyde olduğu gibi uluslararası alanda da Hak-İş’li kadınları daha ileri taşımak için büyük bir çabamız var” ifadelerini kullandı.

Program, proje eğitmenlerine verilen teşekkür belgesi takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son bulmasının ardından Genel Başkanımız Değirmenci, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Baş ile bir araya gelerek, çalışma hayatına ilişkin istişarelerde bulundu.