3 Nisan 2018

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci; KARDEMİR’İN 81. YILININ HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci;

KARDEMİR’İN 81. YILININ HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 3 Nisan Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 81. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Genel Başkanımız Değirmenci mesajında şu değerlendirmelere yer verdi:

“Sendikamız Çelik-İş’e yarım asır önce can suyu veren Kardemir’in, 81 yıldır aralıksız olarak ayakta kalabilmesinin, bugün rekor üretim seviyelerine ulaşabilmesinin, bu güzel tabloya en büyük katkıyı veren işçiler olarak, haklı gururunu yaşıyoruz. 

Bundan tam 81 yıl önce bugün Sendikamızın can damarı olan Kardemir’in kurulması için harekete geçilerek, Türkiye’nin yerli ağır sanayi hamlesi için ilk adım atılmıştır.

Kardemir ile et ve tırnak gibi olan, eşsiz tarihi ve doğal güzelliklere sahip Karabük’ümüz, yine o tarihte kurulmuştur. 

Aradan geçen yılların ardından, her geçen gün büyüyen Kardemir, her geçen gün gelişen Karabük, Çelik-İş Sendikasının heyecanına heyecan, gücüne güç katmaktadır. 

Bugün geldiğimiz noktada, neredeyse aynı kader çizgisinde ilerleyen Karabük’ün, Kardemir’in ve Çelik-İş Sendikasının, bir bütün olarak yola devam ediyor olmasının sevincini yaşamaktayız.

Bu vesileyle KARDEMİR’e olduğu kadar, Karabük’e de, sendika olarak verdiğimiz katkıyı sürdüreceğimizi, hem işyerimizde hem ilimizde sorunların çözümü ve daha güzel günlerin inşası için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. 

Çelik-İş Sendikası olarak KARDEMİR’in temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 81. Yıldönümünü kutluyor, özelleştirme sürecinde kapanmasını önleyerek Karabük’e ve ülkemize KARDEMİR’i kazandıran dönemin Hak-İş Konfederasyonu eski Genel Başkanı rahmetli Necati Çelik’e, sendikamızın eski Genel Başkanı rahmetli Metin Türker’e ve Onursal Genel Başkanımız Hikmet Ferudun Tankut’a verdikleri mücadeleden ötürü teşekkürü bir borç biliyor, bu zorlu yolda emekleri geçen başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere diğer devlet adamlarını ve fabrikanın çalışanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz.