25 Ekim 2016

SENDİKAMIZ ‘ÇELİĞE SU, İNSANA KAN’ İÇİN KARABÜK’TE

Sendikamız Çelik-İş, Kardemir ve Karabük Kızılay Kan Bağış Merkezi işbirliği ile 24 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Çeliğe Su, İnsana Kan’ isimli kan kampanyası Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezinde yapılan bir programla başlatıldı.


Programa Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın yanı sıra Garnizon Komutanı J. K. Albay Cihan Ulukaya, KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz, Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel,Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Sendikamız Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören ile Kardemir işçileri ve çok sayıda davetli katıldı. 


Programda bir konuşma yapan Başkanımız Değirmenci, her zaman sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir sendika olarak, böylesi anlamlı bir kampanyanın içinde bir kez daha yer almalarından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. 


Kardemir çalışanlarının bugüne kadar emekleriyle ülke ekonomisine can suyu olduğunu kaydeden Değirmenci, çalışanların bugün de verilecek olan kanlarla ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kurtaracağına dikkat çekti. 
Müslümanların yol göstericisi Kur’an-ı Kerim’de “Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur” denildiğini hatırlatan Değirmenci,  bu nedenle kan verme faaliyetinin çok ulvi bir iş olduğunu belirtti. 


HEDEF BİN 500 ÜNİTE KAN


Vali Aktaş ise “Kan bağışının birçok yönden olduğu kadar insan sağlığı açısından da faydaları var. Sosyal barış açısından çok önemli ve ekonomik değeri olan bir çalışma, çok yönlü bir fedakarlık. KARDEMİR’de bu faaliyet anladığım kadarıyla gelenek ve örnek bir davranış haline geliyor” dedi.
KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz ise geçtiğimiz yıl yapılan kan bağışı kampanyasına yoğun bir katılımı olduğunu kaydederek, bu yıl Bin 500 ünite kan  verilmesini hedef olarak belirlediklerini açıkladı. 
Programın ardından törene katılanlar ve Kardemir çalışanları kan bağışında bulunarak kampanyayı başlattılar.

HADDEHANEDEKİ ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK


Daha sonra Başkanımız Değirmenci ve Yönetim Kurulumuz, Kardemir yöneticileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Yemekte metal sektörü başta olmak üzere ülke ekonomisi masaya yatırıldı. Ardından Değirmenci ve Yönetim Kurulumuz, Kardemir’in Haddehane bölümüne geçerek üyelerimizle sohbet etti.